۱۴۰۰ سه شنبه ۴ آبان | Tuesday 26 October 2021  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1393/03/03 : تاریخ مطلب اجراي طرح تحول سلامت دانشگاه / بازدید مدير امور مالي دانشگاه از بيمارستانهاي سينا و جامع زنان

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا: به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران؛ در پي بازديد اعضاء ستاد اجرايي طرح تحول سلامت از بيمارستانهاي تابعه دانشگاه، مهندس چتروز مدير امور مالي دانشگاه از بيمارستانهاي سينا و جامع زنان بازديد كرد.
 گفتني است؛ با اجراي مرحله دوم هدفمندي يارانه ها و آغاز طرح تحول سلامت در بيمارستان‌هاي دولتي تحت پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در سراسر كشور، اين طرح در بيمارستان‌هاي دانشگاه علوم پزشكي تهران عملياتي شد.
در نخستين روز از اجراي طرح تحول سلامت دانشگاه، مهندس آزاده چتروز عضو ستاد اجرايي اين طرح و مدير امور مالي دانشگاه به همراه نهضت گودرزي سرپرست گروه تحقيق و توسعه مالي دانشگاه وعباس آبادي عضو تيم اجرايي معاونت درمان، روز دوشنبه 15 ارديبهشت ماه 93 در بازديدي بيش از سه ساعت از بخش هاي مختلف بيمارستانهاي سينا و جامع زنان از جمله؛ واحدهاي پذيرش، ترخيص، صندوق و پذيرش اورژانس و واحد مددكاري و رسيدگي به شكايات بازديد كردند و از نزديك در جريان نحوه اجراي طرح تحول سلامت قرار گرفتند.

ارزيابي از اجراي طرح تحول نظام سلامت فوق العاده مثبت است
آزاده چتروز مدير امور مالي دانشگاه در جريان بازديد در خصوص عملياتي شدن طرح تحول نظام سلامت، در گفتگو با خبرنگار روابط عمومي؛ اظهار داشت: طرح به خوبي عملياتي شده است انتظار نداشتيم طرح در نخستين ساعات از روز اول به اين خوبي اجرا شود، ارزيابي فوق العاده مثبت است و نشان از اهميت اين طرح مي دهد.  

كاهش هزينه پرداخت بيماران بستري به ده درصد
وي يادآور شد: دقيقاً ده درصد فرانشيز در بيمارستانهاي دانشگاه لحاظ شده است، برگشت وديعه ها خيلي خوب بود و رضايت مردم در پرداخت وديعه براي بيماراني كه از امروز پذيرش مي شوند مشهود بود.  
چتروز با اشاره به نحوه اطلاع رساني در خصوص طرح مذكور؛ خاطر نشان كرد: اطلاع رساني در تمام واحدهاي تابعه به نحو شايسته انجام شده است به طوري كه رضايت عمومي مراجعه كنندگان را شاهد هستيم.  
مدير امور مالي دانشگاه، تصريح كرد: ستاد اجرايي و اعضاي گروه طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه موظفند در گروه هاي كاري خود كار گروه تشكيل دهند و براي تصميم گيري نهايي خروجي كار را به معاونت درمان ارجاع نمایند.  

افزايش كيفيت خدمات در بيمارستانهاي دولتي
وي با اشاره به تلاش شبانه روزي همه همكاران دانشگاه و دست اندركاران اين طرح؛ گفت: جا دارد در اين فرصت مغتنم از تمامي همكاران گرامي كه از هيچ كمكي دريغ نكرده اند تشكر ويژه داشته باشم، خدا قوت و خسته نباشيد بگويم، اطمينان داريم كه با اجراي اين طرح كيفيت خدمات در تمامي بيمارستانهاي تحت پوشش دانشگاه افزايش پيدا مي كند.  
در ادامه جريان بازديد از بيمارستان سينا؛ مهندس مخبر مدير اين بيمارستان؛ تاكيد كرد: اجراي طرح تحول نظام سلامت فرصت مناسبي براي ارائه خدمات مطلوب به هموطنان عزيز در بيمارستانهاي دولتي است.

برنامه ريزي و بسترسازي مناسب در اجراي طرح تحول سلامت
وي افزود: در بيمارستان سينا برنامه ريزي و بستر سازي در خصوص اجراي اين طرح بسيار خوب انجام شده است، هماهنگي هاي لازم با تمام زير مجموعه و بيمارستانهاي معين صورت گرفته است و الحمدالله مشكل خاصي نداشتيم.
مهندس مخبر ادامه داد: روزانه بين 50 تا 60 بيمار ترخيصي داريم كه البته گاهي اوقات بيشتر از اين تعداد است كه با اجراي اين طرح مطمئن هستيم رضايتمندي بيماران را حس خواهيم كرد.
مدير بيمارستان سينا؛ افزود: مردم با اين طرح خيلي بيگانه نيستند وقتي مراجعه مي كنند سوالاتي كه در ذهن دارند را از مسئولين بيمارستان مي پرسند و توجيه مي شوند و با خرسندي بيمارستان را ترك مي كنند.
وي يادآور شد: با عملياتي شدن اين طرح مي توان ارتقاء سطح كيفي بيمارستانها را افزايش داد، به هتلينگ رسيدگي بيشتري شود و تعداد بيماران در اتاقها كمتر و به حد استاندارد برسد و تجهيزات بهتري در بيمارستانها مورد استفاده قرار گيرد.  
مهندس مخبر با اشاره به اينكه دولت مي تواند اين طرح را به خوبي هدايت كند؛ تاكيد كرد: آرزوي موفقيت براي تمام دست اندركاران طرح تحول نظام سلامت كه خيلي ارزشمند است، مي كنم و تمام تلاش خود را به كار مي گيريم كه اگر موانع و مشكلاتي در اين راستا وجود دارد مرتفع شود. /ک

گالری تصویر
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 08:57- 1400/8/4
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر زهتاب محمدجواد - متخصص جراحی استخوان و مفاصل
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر وثیق مهتاب - متخصص جراحی عمومی فلوشیپ جراحی پستان
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات