۱۴۰۰ سه شنبه ۴ آبان | Tuesday 26 October 2021  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1393/03/03 : تاریخ مطلب طرح تحول نظام سلامت / مدیر بیمارستان سینا ارزیابی از اجرای طرح را مثبت دانست

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا: با شروع اجرای طرح تحول نظام سلامت شاهد تغییراتی دبرناه های اجرایی در حوزه درآمد، ترخیص و هزینه درمانی بیماران هستیم و در خصوص نحوه اجرای طرح، مشکلات اجرایی و میزان رضایتمندی مراجعه کنندگان با مهندس هادی مخبر، مدیر این مرکز گفتگویی ویژه ای داشتیم که با هم می خوانیم.

1-    با سلام و تشکر از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید ، همان طور که مستحضرید تقریبا دو هفته از اجرای طرح تحول نظام سلامت می گذرد به نظر شما در این مدت این طرح چقدر در افزایش رضایتمندی مراجعه کنندگان و مردم موفق بوده است؟
 سلام بله تقریبا قریب به دوهفته از اجرای طرح تحول نظام سلامت در مراکز درمانی تابعه دانشگاه علوم پزشکی تهران از جمله بیمارستان سینا می گذرد و در این مدت  با اجرای موفقیت آمیز این طرح در بیمارستان؛ میزان رضایتمندی مراجعه کنندگان نسبت به قبل افزایش یافته است.


2-    از نظر شما چه مشکلاتی پیش روی طرح تحول نظام سلامت وجود دارد؟ و چه راهکارهایی را پیشنهاد می دهید.
بیشترین مشکلات در ارجاع بیماران به خصوص بیمارانی که از مراکز دیگر به بیمارستان ما ارجاع می شوند دیده می شود پیش از این بیشتر خدمات را خود بیمارستان به بیماران ارائه می نمود و کمتر به مراکز درمانی دیگر می فرستادیم ودر حال حاضر بیماران از مراکز درمانی دیگر هم به بیمارستان ما ارجاع می شوند که با توجه به کمبود نیروی انسانی و تنوع در ارائه خدمات واقعا پاسخگویی در این زمینه بسیار دشوار است اما ما تمام توان خود را گذاشته ایم که مطلوب ترین خدمات را ارائه دهیم همچنین میزان مراجعین اورژانس هم بیشتر شده و ترنور اورژانس پایین آمده است و از طرفی تخت های بخشهای بستری هم  پر هستند  و زمانی که ما نتوانیم برای بیمار اورژانسی از مراکز دیگر پذیرش بگیریم و یا آنها را به بخش منتقل کنیم ازدحام در اورژانس زیاد می شود و خود این امر مشکلاتی را برای ما ایجاد می نماید و البته باید به این مسئله توجه داشت که بیمارستان سینا یک بیمارستان تروما سنتر بوده  و باید پاسخگوی مشکلات و مسائل مردم در هر شرایطی باشد.


3-    در این مدت سرویس دهی خدمات دارویی، آزمایشگاهی و رادیولوژی جهت مراجعین چگونه بوده است؟
در مورد سرویس دهی آزمایشگاه و پاتولوژی که ارائه دهنده خدمات پاراکلینیکی می باشند باید بگویم اگر چه ما خیلی از آزمایشات را در همین مرکز انجام می دهیم ولی توجه به این مسئله مهم است که  بسیاری از آزمایشات و پاتولوژیهایی که برای بیماران در این مرکز نسخه می شود فوق تخصصی بوده و در بیمارستانهای دولتی انجام نمی شود. این بیماران را باید به بخش خصوصی معرفی کنیم که متاسفانه مراکز درمانی که برای ارجاع بیماران بیمارستان سینا، به ما معرفی شده اند همکاری لازم را ندارند و این برای ما مشکل ساز می شود وجای تامل و بررسی بیشتری در این پروژه را دارد.

4-    در سیستم هتلینگ بیمارستان چه تغییراتی پیش آمده است و آیا مدت زمان بستری بیماران نیز دستخوش تغییراتی گردیده است؟
در بحث هتلینگ هم می توانم بگویم تقارن اجرای این برنامه با انتقال برخی از بخشهای بیمارستان به ساختمان جدید شاهد افزایش میزان رضایتمندی مراجعین هستیم. این مسئله در کنار وجود اتاقهای  یک، ‌دو الی سه تخته این ساختمان که قابل رقابت با بخشهای خصوصی بوده و مجهز به کلیه وسایل رفاهی از جمله سرویس بهداشتی و حمام مستقل، یخچال، تلویزیون و امکانات دیگر هستند بر رضایتمندی بیشتر بیماران تاثیر گذار بوده است.
در بحث تامین تجهیزات بیمارستان نیز تا آنجا که توانسته ایم سعی شده است که  از درآمدهای  اختصاصی بیمارستان استفاده نمائیم.


5-    با اجرای این طرح میزان رضایتمندی در بیماران بستری چگونه بوده است؟
اولین هدف از اجرای طرح تحول نظام سلامت بالا رفتن رضایتمندی بیماران بوده است که در همین راستا کاهش هزینه های درمانی گرفته شده از بیماران، کاهش چشمگیری پیدا کرده است و از مراجعه کنندگان فقط فرانشیز ده درصد گرفته می شود همچنین بیماران بستری فاقد بیمه که تمایل به  استفاده  از بیمه داشته اند،  بیمه شده و فقط فرانشیز ده درصدی از آن کسر شده است و افرادی هم  که تمایلی به بیمه شدن نداشتند مطابق با تعرفه های دولتی هزینه های خود را پرداخت کرده اند. در نهایت تمام هدف ما این بوده که این طرح به خوبی اجرا شود و من به عنوان یک مدیر با استقبال از طرح تحول نظام سلامت این امر را یک فرصت مغتنم جهت کسب رضایت هر چه بیشتر مراجعه کنندگان می دانم. /ک

گزارشگر و تصویربردار:آسیابی
 
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 09:40- 1400/8/4
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر مقدسي جهرمي مريم - متخصص داخلي، فوق تخصص روماتولوژی
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر گلبخش محمدرضا - متخصص جراحی استخوان و مفصل - فوق تخصص جراحي ستون فقرات ( drgolbakhsh.com )
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات