۱۴۰۰ سه شنبه ۴ آبان | Tuesday 26 October 2021  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1393/03/22 : تاریخ مطلب طرح تحول نظام سلامت / سرپرست تيم ارزياب، ارتقاء خدمات هتلينگ بيمارستانها را از بهترين برنامه هاي طرح نظام سلامت دانست


به گزارش روابط عمومي بيمارستان سينا: در حاشيه اولين بازديد ارزيابي هتلينگ بيمارستان توسط هيئت ارزياب معاونت درمان دانشگاه با عليرضا طاهري زاده، سرپرست تيم به گفتگو نشستيم.


- لطفا واژه هتلينگ را به اختصار توضيح دهيد؟
يكي از برنامه هاي طرح تحول نظام سلامت بحث ارتقاء خدمات هتلينگ است و همانطور كه از عنوان آن پيداست شامل مسائلي مربوط به رفاه بيماران از جمله تخت بيمار، اتاق بيمار، امكانات رفاهي همچون تلويزيون، پتو و ملحفه و هر آنچه كه منجر به رفاه، آرامش و آسايش بيشتر بيمار شود به عنوان خدمات هتلينگ مورد توجه است و بايد به آنها پرداخته شود.

 - هدف از ارتقاي سطح هتلينگ بيمارستانها در نظام طرح تحول سلامت چيست؟
آن چيزي كه تا الان در نظام سلامت مهجور مانده بود موضوع خدمات هتلينگ بيمار است. مطمئنا بيمار بر اساس مسائلي كه مي بيند همچون سرويس بهداشتي، تخت، ملحفه،‌رنگ اميزي، فضاي اتاق و محيط رفاهي به قضاوت مي نشيند و حتي اين مسئله در غذايي كه مي خورد شكل پيدا كرده و به عبارت ساده تر براي او قابل لمس و درك است و اين مسئله هم به هيچ شكل نمي تواند امكان پذير باشد مگر اينكه از خود بيمار يا همراه پرسيده شود. تفاوت بخش دولتي و خصوصي ما هم عمدتا در ارائه خدمات هتلينگ است بيمار به بخش خصوصي مي رود و راضي تر بيرون مي آيد و شايد همان خدمات تخصصي و درماني حتي با شرايط بهتر در بخش دولتي برايش فراهم باشد اما بر اساس آنچه كه برايش مشهود و قابل رويت است به قضاوت نشسته و طبيعي است ارتقاء خدمات هتلينگ مي تواند آسايش و آرامش بيشتري را براي بيمار و متعاقبا همراهان به همراه داشته باشد و تاثيرات مستقيمي هم بر ارائه خدمات درماني و تخصصي بگذارد.

 - در ارتباط با جايگاه برنامه ارتقاء سطح هتلينگ بيمارستانها در نظام طرح تحول سلامت توضيح فرمائيد؟

يكي از بهترين تحولاتي كه در حوزه نظام سلامت در حال اجراست ارتقاء خدمات هتلينگ است كه مي تواند تاثيرات بسياري داشته باشد. البته بقيه برنامه ها هم مطمئنا برنامه هاي خوبي هستند و تاثيرات بسزايي در رضايت بيماران و مراجعه كنندگان خواهند داشت اما همان طو ركه گفتم ارتقاء خدمات هتلينگ چيزي است كه تا الان مهجور مانده و در حال حاضر توجه ويژه اي به آن شده و انشاالله در ادامه مي تواند سبب رضايت هر چه بيشتر بيماران و مراجعه كنندگان و حتي همكاران خودمان باشد. آنچه مسلم است فضاي بهتر مي تواند موجب ارتباط موثر تر و مناسبتر بيمار با كادر پرستاري و تخصصي را در بر داشته باشد و تاثيرات آن هم غير قابل انكار است.

 - در اين ارزيابي بيمارستان سينا را چگونه ديديد؟
آنچه كه در ارزيابي امروز مشهود بود رضايت عمومي مراجعه كنندگان و بيماران و افزايش قابل توجه مراجعه كنندگان به اين مركز بود. البته با توجه به اينكه بيمارستان سينا اولين مريضخانه دولتي كشور و آخرين ملجا بيماران بوده و هست؛ به عنوان يك مركز تروما سنتر نيز در پذيرش سريع و بدون محدوديت بيماران ترومايي در مكان و جايگاه ويژه اي قرار دارد كه در اين بازديد هم همين مسئله را شاهد بوديم و جاي تقدير و تشكر دارد. به نظر من اينجا دوستان همدل و هم قسم بودند تا برنامه تحول نظام سلامت را استقرار داده و به انجام برسانند و من هم به عنوان عضو كوچكي از اين خانواده براي تمامي اين عزيزان آرزوي توفيق دارم.
با تشكر از وقتي كه در اختيار ما گذاشتيد.

گزارش و عکس: اسیابی
گالری1        گالری 2
 


اخبار مرتبط:
طرح تحول نظام سلامت / بازديد از بيمارستان سينا توسط تيم ارزياب هتلينگ معاونت درمان دانشگاه
طرح تحول نظام سلامت / در حاشيه ارزيابي هتلينگ؛ مدير بيمارستان سينا خدمت رساني در حوزه درمان را حق طبيعي و مسلم مردم دانست
طرح تحول نظام سلامت / در حاشيه ارزيابي هتلينگ بيمارستان سينا؛ طاهري زاده ارتقاء خدمات هتلينگ بيمارستانها را از بهترين برنامه هاي طرح نظام سلامت دانست
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 09:50- 1400/8/4
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر عظیمی اميررضا - متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ MS
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر گیتی نورد فاطمه - متخصص جراحي كليه و مجاري ادراري
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات