۱۴۰۰ سه شنبه ۴ آبان | Tuesday 26 October 2021  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1393/04/02 : تاریخ مطلب طرح تحول نظام سلامت / مسئول حاکمیت بالینی بیمارستان سینا تهیه تجهیزات و امکانات مورد نیاز مردم را مهمترین نقطه قوت طرح تحول نظام سلامت دانست

 
به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا: دکتر زیبا اقصائی فرد، مسئول حاکمیت بالینی بیمارستان سینا که به طور مستقیم در حوزه ایجاد تسهیلات و شرایط مناسب برای مراجعه کنندگان وبالا بردن بهبود کیفیت فعالیتها وخدمات ارائه شده فعالیت دارد در گفتگوی ویژه خود با روابط عمومی این مرکز ودر توضیح برآورد اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: طرح تحول نظام سلامت طرح عظیمی است که مسیری طولانی اما شدنی را برای کسب موفقیت و رسیدن به اهداف پیش رو دارد.

دکتر اقصائی فرد در سخنان خود با تاکید بر اینکه بیمار به هنگام بستری در بیمارستان به تخت، سرویس بهداشتی، اتاقها، فضای انتظار و لباس کارکنان توجه و دقت دارند افزود کل خدمات ارائه شده در بیمارستان هم اکنون تحت پوشش کامل طرح است و تنها 10 درصد هزینه های بستری از بیماران تحت پوشش بیمه اخذ شده و بیمارانی که بیمه نیستند نیز توسط کارشناسان بیمه، تحت پوشش درمانی این مرکز  قرار خواهند گرفت این روند، کار بیماران را در برنامه های درمانی راحت تر نموده است و همچنین  متعاقب اجرای طرح تحول نظام  سلامت بیشتر بیماران ارجاعی داشتیم و  بحمدالله در حال حاضر طرح به خوبی در حال اجرا می باشد.

دکتر اقصایی همچین در حوزه  نظرات بیماران افزود در برآورد عملکرد بیمارستان و رضایت بیماران از طرح می توانم بگویم روال اجرایی طرح مطلوب و در سطح انتظار بوده است . وی در حوزه همکاریهای بین بیمارستانی و بین بخشی افزود مشکلات معمول در اورژانس ها با توجه به افزایش تعداد مراجعه کنندگان افزایش یافته است که این امر با توقف بیشتر بیماران اورژانس به دلایل مختلفی چون کمبود تخت همراه بوده است و امیدواریم با انجام برنامه ها و راهکارهای زیرساختی این مهم هر چه زودتر تنظیم و درست گردد دکتر اقصائی فرد در این گفتگو مشکل دیگر بیمارستان را در زمینه ارجاع بیماران جهت انجام برخی آزمایشهابه بیمارستانها و مراکز درمانی دیگر اعلام نموده و افزود: البته تمام سعی ما بر این است که انتقال بیمار توسط خود بیمارستان انجام شود و بیمار مشکلی در نقل و انتقال از این جهت نداشته باشد.

وی در تشریح برنامه های گروه حاکمیت بالینی در زمینه رفع ابهامها و مشکلات پرسنل اجرایی طرح گفت: طی جلساتی که با گروههای مختلف اعم از پرسنل  پرستاری، رزیدنت ، روسای بخشها و هیئت رئیسه بیمارستان در قسمتهای مختلفی همچون پذیرش، آزمایشگاه، ترخیص، دارو و تجهیزات و... داشته ایم، تقریبا توانستیم در حوزه اطلاع رسانی و توجیه پرسنل اجرایی در رابطه با فرآیند اجرایی کار موفق باشیم  و البته این کمیته ها و جلسات به صورت هفتگی برگزار می گردد تا در طی آن مشکلات و مسائل روزمره و پیش آمده نیز بررسی و ترفیع گردند.

مسئول حاکمیت بالینی بیمارستان در انتهای سخنان خود با تصریح بر اینکه اجرای طرح تحول نظام سلامت روند درمان را برای بیماران بسیار راحت می کند گفت: وقتی بیمار را دنبال چیزی نفرستیم، آرامش بیمار زیاد می شود و این یکی از مهمترین نقطه قوت این طرح می باشد. ضمن این که فشار کار در بخشها را نیز کم می کند زیرا که تهیه اقلام و امکانات از خارج بیمارستان نیازمند هماهنگی است که زمان بر و وقت گیر می باشد. وی در انتهای سخنان خود لزوم هماهنگی و انسجام در یک کار گروهی را از ملزومات اساسی موفقیت گروه خواند. /ک

گزارش : آسیابی
عکس از آرشیو
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 09:04- 1400/8/4
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر نوردی سمیرا - متخصص بیماریهای مغز و اعصاب فلوشیپ MS
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر عبدالرزاقی حسینعلی - فلوشیپ جراحی دست
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات