۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين | Tuesday 31 March 2020  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1394/05/10 : تاریخ مطلب گزارش هفتگی دستیاران بخش میزراه یک بیمارستان سینا در تاریخ 29 تیر ماه 94 با موضوع « درمان تومور رتروپریتوئن » برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا: گزارش هفتگی دستیاران بخش میزراه یک بیمارستان سینا در تاریخ 29 تیر ماه 94 با موضوع « درمان تومور رتروپریتوئن » برگزار شد.
بابراین گزارش در این جلسه که با حضور استاد دکتر آقامیر ، دستیاران ارولوژی یک بیمارستان سینا  دکتر محمود پوربلاسی، دکتر حامد رضایی ، دکتر حسین گنجعلی  و کارآموزان  دژان زارعی، یاسمن رضایی، سحر افتخارزاده، شایان شاهرخی، مرجان خداوردی، مهرنوش سماعی، مسعود دینداری، علی شکیبا و نادیا حسن پور تشکیل شد دکتر رضایی در زمینه درمان تومور رتروپریتوئن مطالبی ارائه نمود و در انتها نیز نکات تکمیلی توسط استاد دکترآقامیر مطرح گردید.
بیش از نصف تومورهای رتروپریتوئن را سارکومها تشکیل می دهند.از نظر شیوع لیپوسارکومها بیش از لیومیوسارکومها و فیبروسارکومها وجود دارد.
لیپوسارکوم: پیک بروز آن 40-60 سال بوده و میزان متاستاز به درجه تمایز تومور بستگی دارد.در انواع با تمایز بد ترانس لوکاسین در کروموزومهای 12 و 16 رخ می دهد..لیپوسارکوم پلئومورفیک 10-15 درصد موارد را تشکیل می دهد و یک بدخیمی با گرید بالا است.
لیومیوسارکوم: پیک بروز آن 60 سال است.در رنگ آمیزی ایمونوهیستوشیمی این تومور برای میوزین عضلات صاف ، اکتین و به نسبت کمتر دسمین مثبت است.
فیبروهسیتوسیتوم بدخیم: نوع استوریفرم شایع ترین واریانت بوده.نوع میگزویید 25 درصد موارد را شامل بوده و اغلب افتراق آن از لیپوسارکوم مشکل است.
رابدومیوسارکوم: نوع امبریال بیش از 50 درصد موارد را شامل شده و در هر جایی دیده می شود.نوع بوتریویید در احشا توخالی دیده می شود.
همانژیوپری سایتوم بدخیم: حاشیه مشخصی دارند که امکان برداشتن کامل آن ها از طریق جراحی وجود دارد.نمای پر عروق در آنژیوگرافی دارد. بیوپسی در آن کنتراورسی است و در مواقعی که عکس برداری ها نتواند تشخیص دهد کمک کننده است.
در کلیه تومورهای رتروپریتوئن، خارج کردن کامل تومورهمراه با مارژین منفی مناسب، هدف درمان است. /ک
 

عکس از آرشیو
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 21:00- 1399/1/12
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر افتخار جوادی آرزو - متخصص پاتولوژی
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر علیمحمدی میثم - متخصص جراحی مغز و اعصاب
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات