۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۸ تير | Thursday 19 July 2018  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1396/06/21 : تاریخ مطلب راهکارهایی برای عملکرد بهتر مغز

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، انجمن قلب آمریکا و انجمن سکته مغزی آمریکا به منظور کاهش خطر از دست دادن توانایی تفکر خوب، دستورالعمل جدیدی را منتشر کرده‌اند که در آن به مجموعه‌ای از اقدامات در جهت حفظ سلامت بدن و مغز اشاره شده است.

فیلیپ گورلیک، نورولوژیست عروقی، در این بیانیه می گوید: با پیروی از هفت مرحله ساده موسوم به «روش زندگی ساده ۷» نه تنها می توان از حمله قلبی و سکته پیشگیری کرد، بلکه قادر به پیشگیری از اختلال شناختی هم خواهیم بود.
مراحل عنوان شده از سوی این انجمن عبارتند از: کنترل فشارخون؛ کنترل کلسترول؛ حفظ قندخون نرمال؛ فعالیت فیزیکی؛ رژیم غذایی سالم؛ کاهش وزن اضافی؛ و عدم استعمال سیگار یا حتی ترک آن (در صورت سیگاری بودن.)
روش زندگی ساده ۷، معمولا به شیوه های بهبود سلامت قلب مربوط می شود، اما بعد از بررسی ۱۸۲ مطالعه علمی منتشرشده، توصیه های آن برای حفظ سلامت مغز هم در نظر گرفته می شود.
به گفته گورلیک، مطالعات انجام شده در مورد این مسئله بود که چگونه شیوه های سلامت قلب می تواند بر سلامت مغز در اوایل زندگی تاثیر گذارد.
حفظ سلامت مغز ضروری است، به خصوص با توجه به موارد ابتلا به زوال عقل در سرتاسر جهان که به سرعت در حال افزایش است. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر، حدود ۴۷ میلیون نفر مبتلا به بیماری آلزایمر و سایر انواع زوال عقل هستند، و انتظار می رود تا سال ۲۰۵۰ این میزان تقریبا سه برابر شود.
در گذشته متخصصان فکر می کردند آلزایمر و سکته هیچ ارتباطی باهم ندارند اما اکنون این باور تغییر کرده است.
علاوه بر هفت گام توصیه شده، محققان بر اهمیت پیروی از دستورالعمل های قبلی، نظیر برقراری ارتباط اجتماعی، برای حفظ سلامت مغز تاکید می کنند.
توصیه های دیگر از سوی دانشکده پزشکی هاروارد برای حفظ عملکرد و هوشیاری مغز عبارتند از: حفظ روند یادگیری، استفاده از تمام حواس خود، اعتماد به خود، تکرار آنچه که می خواهید بدانید، فواصل زمانی مطالعه اطلاعات پیچیده، و استفاده از کلمات اختصاری به عنوان یک راه برای یادآوری لیست ها./ ص

منبع: سلامت آنلاین
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 08:40- 1397/4/28
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر سادات ناصری آزاده - متخصص قلب و عروق و فلوشیپ اکوکاردیوگرافی
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر فرشیدمهر پژمان - فوق تخصص جراحی عروق
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات