۱۳۹۷ شنبه ۳۱ شهريور | Saturday 22 September 2018  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1396/07/19 : تاریخ مطلب داده هایی که اثر انگشت نشان می دهد

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، این روش می تواند به پلیس در شناسایی جنسیت مجرم و کسب اطلاعات درباره غذایی که خورده است و یا هر آنچه به آن دست زده است، کمک کند.
کارشناسان می گویند که این فناوری اثر انگشت به طور خاص کاربرد قضایی دارد و احتمالا تا چند ماه دیگر به طور گسترده استفاده می شود.
این فناوری محققان دانشگاه 'شفیلد هالام' در انگلیس در واقع شکلی از طیف سنجی جرمی (mass spectrometry) است. طیف سنجی جرمی یکی از روش‌های طیف‌سنجی است که شامل جداسازی یون‌های یک یا چند اتمی بر پایهٔ نسبت جرم به بار (m/z) و اندازه‌گیری m/z و فراوانی یون‌ها در فاز گازی است. به عبارت دقیقتر طیف‌سنجی جرمی به بررسی نسبت جرم به بار مولکول ها با استفاده از میدان های الکتریکی و مغناطیسی می‌پردازد.
این روش با تبخیر نمونه اثر انگشت و بعد شلیک آن در یک میدان الکتریکی یا مغناطیسی در خلاء عمل می کند.
در این شرایط ،ذرات جرم های مختلف به طرز متفاوتی رفتار می کنند که به محققان امکان می دهند مولکول های خاص را در اثر انگشت شناسایی کنند.
این روش به محققان اجازه می دهد تا جنسیت، احتمال دست زدن به خون، احتمال مصرف مواد مخدر از جمله کوکائین، THC هروئین یا آمفتامین، اثرات محصولات تمیز کننده یا آرایشی و مصرف خوراکی و نوشیدنی ها را شناسایی کنند./ ص
منبع: ایرنا
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 05:36- 1397/6/31
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر خراسانی منصور - متخصص جراحی فک و صورت
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر شریعت محرری رضا- متخصص بیهوشی و مراقبتهای ویژه
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات