۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ آذر | Tuesday 18 December 2018  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1397/01/22 : تاریخ مطلب تاثیر منفی داروهای ضد افسردگی در رشد مغز جنین

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا به نقل از ایرنا، مطالعات محققان دانشگاه کلمبیا در آمریکا نشان می دهد برخی داروهای ضد افسردگی به طور قابل توجهی در رشد مغز جنین تاثیر منفی دارند.
این مطالعات نشان می دهد مصرف داروهای مهارکننده بازجذب سروتونین (SSRI) در دوران بارداری، رشد جنین را تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند منجر به بروز افسردگی در دوران بلوغ شود.
این مطالعه با بررسی 98 نوزاد نشان می دهد مصرف داروهای SSRI در دوران بارداری باعث افزایش حجم دو ناحیه از مغز به نام های اینسولار و آمیگدال و افزایش اتصالات بین این دو ناحیه می شود. این دو ناحیه نقش مهمی در پردازش عاطفی ایفا می کنند.
بر اساس یک مطالعه که در سال 2016 میلادی صورت گرفت و با بررسی اطلاعات پزشکی مربوط به 15 هزار نفر، احتمال بروز افسردگی در نوجوانان 15 ساله ای که مادرشان در طول بارداری از داروهای مهار کننده بازجذب سروتونین استفاده کرده، دو تا سه برابر بیشتر از سایرین است.
این مطالعه نشان می دهد در دوران بارداری بهتر است از داروهای غیر SSRI استفاده شود. روان درمانی و داروهای جایگزین برای درمان افسردگی در دوران بارداری توصیه می شود. نتایج این مطالعه در نشریه JAMA Pediatrics منتشر شده است./ ص
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 18:12- 1397/9/27
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر پاینده مهر پویا - متخصص طب اورژانس
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر خراسانی منصور - متخصص جراحی فک و صورت
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات