۱۳۹۸ شنبه ۳ فروردين | Saturday 23 March 2019  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1397/02/25 : تاریخ مطلب شناسایی گونه های خطرناک سالمونلا با نرم افزار هوشمند

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا به نقل از ایرنا، محققان دانشگاه کنتربری نیوزلند یک نرم افزار هوشمند ساختند که قادر است گونه های خطرناک سالمونلا را شناسایی کند.
به گفته محققان این نرم افزار که با استفاده از الگوریتم آموزش ماشین تربیت شده است، می تواند باکتری های خطرناک را پیش از این که منجر به اپیدمی شوند، شناسایی کند.
برخی از گونه های سالمونلا می توانند منجر به بیماری، اسهال، استفراغ و عوارض نامطلوب دیگر شوند در حالی که برخی دیگر از گونه های این باکتری نسبتا بی ضرر هستند.
سالمونلا یک عفونت روده ای است که بوسیله میکروبی به نام سالمونلا به وجود می آید. دل درد، تب و اسهال مهمترین علایم این بیماری هستند.
میکروب سالمونلا علاوه بر بیماری های روده ای، می تواند منجر به بروز حصبه، عفونت های خونی و عفونت های موضعی شود.
آرشیو مرکز بیماری های کودکان آمریکا نشان می دهد که نگهداری دوزیستانی چون سمندر، لاک پشت، قورباغه، مار آبی و وزغ باعث بیماری سالمونلا می شود. این تحقیقات که به مدت سه سال انجام شده نشان می دهد که اکثر کودکانی که با این دوزیستان خانگی سروکار دارند، بر اثر عفونت های روده ای و علایمی چون اسهال، تب، باکتری در خون، آبسه و مننژیت در بیمارستان بستری می شوند.
در این گزارش آمده است که در سال های اخیر نگهداری این موجودات در خانه ها و به ویژه توسط کودکان زیر 5 سال بسیار رایج شده است. برای مثال کودکان انگلیسی به این دوزیستان بیشتر از سگ علاقه دارند و آنها را در خانه نگهداری می کنند.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه PLOS Genetics منتشر شده است.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 22:06- 1398/1/3
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر رهبر مریم - متخصص داخلي، فوق تخصص نفرولوژی
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر طالب پور محمد- متخصص جراحي عمومي، فوق تخصص لاپاروسکوپي
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات