۱۳۹۸ سه شنبه ۲۳ مهر | Tuesday 15 October 2019  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1397/09/11 : تاریخ مطلب کنفرانس عمومی بیمارستان سینا با موضوع آنفلوانزا برگزار شد

 

 

 

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا؛ کنفرانس عمومی بیمارستان سینا با موضوع آنفلوانزا، سه شنبه 6 آذر ماه سال 97 در تالار امام حسین (ع) برگزار شد.
اعضای پانل پنجمین کنفرانس عمومی بیمارستان، دکتر آذر حدادی، استاد بیماری های عفونی و دکتر مهناز منتظری، فلوشیپ کنترل عفونت های بیمارستانی بودند.
دکتر حدادی، علت انتخاب این موضوع را ضرورت آشنایی همه گروه های پزشکی با بیماری آنفلوانزا عنوان کرد و بیان داشت؛ خوشبختانه این بیماری در حال حاضر برخلاف سال های گذشته در زمان مشابه هنوز شایع نشده است و لازم است بدانیم کدام گروه از بیماران مراجعه کننده به اورژانس با تابلوی بالینی آنفلوانزا نیاز به اقدامات تشخیصی، درمانی و بستری دارند.
وی در ادامه با معرفی سه بیمار مبتلا به آنفلوانزا به علائم شایع، عوارض و اهمیت آن در بارداری پرداخت.
استاد بیماری های عفونی بیمارستان سینا، تصریح کرد: این بیماری از طیف وسیعی از علائم برخوردار است و می تواند در برگیرنده یک بیماری خفیف تا یک بیماری کشنده باشد.
وی شروع ناگهانی علائم، شامل تب بالا، سردرد، درد ماهیچه ها، ضعف و خستگی شدید را از علائم این بیماری خواند و افزود: بیماری در بعضی از گروه های خاص می تواند از شدت بیشتر و همچنین عوارض برخوردار باشد. این گروه های پر خطر شامل سالمندان، اطفال، خانم های باردار، بیماری های مزمن کلیه و کبد، دیابت، بیماری های مزمن قلب و ریوی، افراد چاق و بیماران مبتلا به نقص سیستم ایمنی می باشند. در این افراد درمان مبتلایان و همچنین انجام واکسیناسیون قبل از شروع همه گیری تاکید می گردد.
در ادامه دکتر منتظری به راه های انتقال بیماری، روش های پیشگیری در بیمارستان، جامعه و واکسیناسیون و اهمیت آن پرداخت و تاکید کرد، رعایت بهداشت دست، استفاده از دستمال هنگام عطسه و سرفه،  استفاده از ماسک جراحی برای مبتلایان و اطرافیان آنان از نکات ضروری در کنترل و پیشگیری در بیمارستان و جامعه می باشد.
فایل صوتی این کنفرانس متعاقبا بارگزاری خواهد شد.

گالری عکس
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 00:47- 1398/7/23
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر آصفی هدی - متخصص رادیولوژی
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر دائمی ماهرخ - متخصص جراحی عمومی
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات