۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد | Tuesday 11 August 2020  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1397/10/20 : تاریخ مطلب برگزاری جشن ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار در بیمارستان سینا

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا؛ در آستانه ولادت حضرت زینب (س)، سه شنبه 18 دی ماه سال 97 جشن ولادت حضرت زینب (س) و گرامیداشت مقام پرستار در سالن پروفسور یحیی عدل مرکز همایش های بیمارستان سینا برگزار شد.

دکتر شاهرخ کربلایی صالح، معاون آموزشی بیمارستان سینا به عنوان اولین سخنران این گردهمایی، ضمن تبریک روز پرستار، بیان داشت: رعایت اخلاقیات به ویژه در پرستاران، آنها را ملزم به انجام فعالیت های خیرخواهانه می کند و خوشبختانه یکی از ویژگی های بارز پرستاران این مرکز اخلاق مداری است و این امر سبب می شود آنها حتی در مواردی سبب کاهش خطاهای پزشکی شوند.
وی در ادامه افزود: استفاده از تجربه ها و دانش پرستاران کارآزموده در امر درمان، سبب ارتقاء خدمات درمانی به بیماران می شود و پیشرفت هایی که این بیمارستان در این سالیان داشته، قطعا مرهون زحمات شبانه روزی پرستاران می باشد.
سوریا بابایی، مدیر دفتر پرستاری این مرکز، ضمن بیان خوشامدگویی به استادان، پرستاران و حاضران جلسه و ابراز خرسندی از فعالیت در بیمارستان سینا، بیان داشت: حضرت زینب اسوه صبر و از خود گذشتگی بودند و به همین خاطر ولادت با سعادت ایشان را به نام روز پرستار نامگذاری کرده اند زیرا پرستاران نیز تا از خودگذشتگی نداشته باشند نمی توانند وارد این حرفه شوند.
وی در ادامه، بیمارستان سینا را یکی از مراکز درمانی معتبر خواند و بیان داشت: این اعتبار نتیجه تلاش های شایسته استادان، پرستاران و همه کارکنان این مرکز می باشد که قصد دارند به بهترین نحو پاسخگوی مشکلات و درد بیماران باشند.
بابایی در ادامه از همه مهربانی ها و همراهی های پرستاران بیمارستان تشکر کرد و بیان داشت: شما پرستاران باید بیمارستان را  به نحوی پیش ببرید که آسیبی به کسی وارد نشود و شما باید بسیار دلسوزانه همه مراجعان اعم، از بیماران سرپایی، بستری و همراهان بیماران را یاری بخش باشید پس رسالت پرستاری بسیار سنگین است. البته من نمی گویم فقط پرستاران بلکه همه کارکنان بیمارستان این وظیفه خطیر را بر عهده دارند زیرا تنها یک گروه نمی تواند کاری را به بهترین نحو پیش ببرد و اقدامی انجام دهند که شایسته باشد.
مدیر دفتر پرستاری بیمارستان سینا همچنین بیان داشت: ما اینجا هستیم به این خاطر که دردی را دوا کنیم و ناراحتی را تسکین دهیم و بر خود لازم می دانم در این محفل از  کارکنان همه واحدها و بخش های انتظامات، خدمات، تاسیسات، واحدهای اداری و از تمام کسانی که در بیمارستان برای بهبود بیماران در تلاشند و پشتیبان پرستاران می باشند تا پرستاران با رویی گشاده و برخوردی پسندیده بر بالین بیماران حاضر شوند قدردانی کنم.
بابایی در خاتمه سخنان خود از دکتر طالب پور، رئیس بیمارستان سینا و مهندس هادی مخبر، مشاور رئیس این مرکز در راستای حمایت های بی دریغ برای برگزاری این جشن قدردانی کرد.
دکتر محمد طالب پور، رئیس بیمارستان سینا به عنوان سخنران افتخاری این گردهمایی نیز ضمن تبریک ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار بیان داشت: پرستاران به واسطه کاری که انجام می دهند قداستی را به کار پزشکان می بخشند و نمی توان پرستاران را مجزا از پزشکان در نظر گرفت زیرا همه ما در نهایت یک تیم هستیم با یک هدف مقدس که آن بهبودی بیماران نیازمندی است که به امید بهبودی به مراکز درمانی مراجعه می کنند. در گروه های مختلف درمان می توان گفت پر زحمت ترین قشر، پرستاران هستند زیرا مسئولیت تشخیص و نحوه درمان با پزشکان و مسئولیت نگهداری و مراقبت دائم با پرستاران است و به نوعی پرستاری همچون مادری کردن می ماند.
وی در ادامه افزود: بیماران به ما اعتماد می کنند و جان خود را در اختیار کادر درمان قرار می دهند و این اعتماد، بزرگترین افتخاری است که نصیب کادر درمانی می شود و به همین خاطر پرستاران و پزشکان از هم مجزا نیستند و یکی از بزرگترین اشتباهات مجزا دانستن این دو قشر است. مراقبت از بیمار و رفع نیاز های یک انسان نیازمند با عطوفت، ظرافت و مهربانی در حیطه کاری یک پرستار جای می گیرد که تنها این یک وظیفه نیست بلکه در کنار آن عشق ورزی و محبت قرار دارد و این امر سبب می شود پرستاران از مقام والایی برخوردار باشند.
دکتر طالب پور در پایان سخنان خود بیان داشت: حضرت زینب کبری( س) تنها از بیماران و یتیمان نگهدار نمی کردند بلکه همچون شیر از اصل پیام کربلا دفاع می کردند و آن را انتقال می دادند البته در تمثیل قابل قیاس نیست اما می توان با توجه به نامگذاری روز ولادت این بانوی بزرگوار به نام روز پرستار این گونه نیز نتیجه گرفت که پرستاران در برخورد با بیماران، پیام رسان دستورات پزشکی، ادامه طبابت و درمان یک پزشک هستند. پرستاری یک علم ویژه است که عطوفت هم در آن جای گرفته است.
در خاتمه این جشن از 11 پرستار بازنشسته سال 97 این مرکز و همچنین 20 پرستار ناب و نمونه بیمارستان سینا در سطح دانشگاه علوم پزشکی تهران قدردانی و به رسم یادبود لوح تقدیری به آنها اهداء شد.


اسامی پرستاران بازنشسته بیمارستان سینا در سال 97 :

فریبا ابراهیمی، آذر فرجام، مهناز ملک فر، ذلیخا روحی، خدیجه عابدی، زهرا مصطفوی، میترا عبا باف، ناهید قدری، مژگان اصغری، ناهید طراحی و یوسف نظری اقدم


اسامی پرستاران نمونه بیمارستان سینا در سطح دانشگاه علوم پزشکی تهران:

میترا شجاعی، محسن مرسلی، مریم عزلتی، فاطمه گرجی زاده ولوکلایی، مهوش دزفولی اصل، فرشته آقامحمدی، امین محمدزاده، منا امیری، فاطمه جلیلی، لیلا حسنلو، احمد ایلاتی، مرضیه رجبی راوری، فهیمه مولایی مشتاق، فاطمه تقی زاده کجانی، مرضیه نجفی، یاسین سید رستمی، فریبا محمودی، عاطفه رستمعلی، محمد علی غلمانی و مریم رحیم پور لنگرودی

گالری عکس یک

گالری عکس دو
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 15:13- 1399/5/21
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر پورقربان رامین - متخصص رادیولوژی
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر مقدسي جهرمي مريم - متخصص داخلي، فوق تخصص روماتولوژی
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات