۱۳۹۸ سه شنبه ۲۳ مهر | Tuesday 15 October 2019  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1398/01/26 : تاریخ مطلب آشنایی با دکتر لعبت گرانپایه، متخصص جراحی عمومی بیمارستان سینا، چهره شناخته شده مردمی سال 97

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا؛ دکتر لعبت گرانپایه، متخصص جراح عمومی بیمارستان سینا، سال هاست که با چهره ای متبسم مشغول ارائه خدمات آموزشی و درمانی است او متولد سال 1343 در شهرستان محلات است و از همان سال هایی که به دبستان ایراندخت شهرستان محلات می رفت دغدغه ای در ذهن می پروراند و با همین دغدغه راهی دبیرستان پروین اعتصامی شد. با پایان یافتن تحصیلات متوسطه انگار هدف خود را به خوبی تعیین کرده بود و آن درمان و مددرسانی به بیماران نیازمند بود پس با همین هدف در سال 1361 تحصیلات عالی خود را در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز و بعد از کسب مدرک پزشکی عمومی، رشته جراحی عمومی را به عنوان شاخه تخصصی خود انتخاب کرد و در سال 1373 به عنوان متخصص جراحی عمومی مشغول فعالیتهای درمانی و آموزشی شد.


دکتر لعبت گرانپایه در سال ها فعالیت خود خدمات خیرخواهانه بی شماری را به ثمر رسانده و با سازمان ها، گروه ها و زنجیره های خیرین پزشکی و درمانی همکاری نزدیکی داشته، او اینک یکی از اعضا، تیم مدد ( مجمع داوطلبان درمانگر) و رئیس انجمن سبا ( انجمن سلامت بانوان) است و با  54 هزار ویزیت و یک هزار و 500 جراحی رایگان در مناطق محروم کشور به عنوان جراح نیازمندان شناخته می شود.
او همچنین در سال 1395 عنوان بانو برگزیده جایزه گوهرشاد را از آن خود کرد، که در این مراسم به 4 نفر  از بانوان برگزیده ایران و 4 نفر از بانوان برگزیده خارج از کشور این عنوان تعلق گرفت. 


در پایان سال 1397 پویش انتخاب چهره شناخته شده مردمی سال 97 به همت شبکه 1 سیما راه اندازی شد که دکتر گرانپایه جزء 11 تن چهره فرهنگی، هنری، اجتماعی و علمی راه یافته به مرحله نهایی بود و  بر اساس آراء مردمی، سومین رتبه را از میان این 11 تن به خود اختصاص داد. 


در گفتگوی صمیمانه دکتر گرانپایه با روابط عمومی بیمارستان سینا، وی تمامی فعالیت های خیرخواهانه خود را لطفی از سوی خداوند و برای آرامش دل خود خواند.
و در تشریح فعالیتهای خود گفت: همراه با گروه مدد 30 سفر به مناطق محروم و نقاط دور افتاده کشور داشتیم در این مناطق بیش از 54 هزار ویزیت و بیش از 1500 جراحی انجام شد که در حدود 332 مورد از این جراحی ها را من انجام داده بودم.
و از طریق انجمن سبا ( انجمن سلامت بانوان) نیز بیش از 78 کارگاه پیشگیری از سرطان پستان در تهران و شهرهای مختلف برگزار شده است.
وی در ادامه افزود؛ با توجه به اینکه سرطان پستان، یکی از شایعترین سرطان های بانوان در ایران است ما برگزاری این کارگاه ها را از سال 86 با همکاری 12 تن از همکاران در رشته های مختلف آغاز کردیم و در هر کارگاه در حدود 2 تا 3 بیمار کشف می شود همچنین در طی سفرهای مدد نیز در دور افتاده ترین نقاط کشور این کارگاه های آموزشی برگزار شد.
چهره مردمی سال 97 بر اهمیت آگاهی رسانی تاکید کرد و متذکر شد؛  آگاهی رسانی در تشخیص اولیه و درمان بیماری سرطان پستان می تواند بسیار کمک کننده باشد و تصریح کرد: اگر دیدگاه ما در افزایش آگاهی و آموزش باشد به این معنی که سرمایه گذاری ما بیشتر در زمینه پیشگیری باشد نه درمان هم از نظر اقتصادی به صرفه تر است و هم نتیجه مطلوب تری را کسب می کنیم اگر سرطان پستان خانمی در مراحل اولیه تشخیص داده شود با یک جراحی کوچک به راحتی مشکل او بر طرف می شود ولی با گسترش بیماری و تشخیص دیرهنگام سبب صرف هزینه های بسیار درمانی خواهد شد و این دو مقوله خیلی با هم متفاوت است. 
دکتر گرانپایه کسب عنوان سومین چهره شناخته شده مردمی را نتیجه اعتماد و لطف مردم دانست و تصریح کرد: همه باید به توانایی های خود اعتماد داشته باشند و بدانند در هر کاری که پشتکار داشته باشند حتما به نتیجه می رسند و خانم ها هم به اندازه آقایان توانایی دارند.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 00:39- 1398/7/23
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر سادات ناصری آزاده - متخصص قلب و عروق و فلوشیپ اکوکاردیوگرافی
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر رسولی فاطمه - متخصص طب اورژانس
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات