۱۳۹۸ يکشنبه ۲۸ مهر | Sunday 20 October 2019  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1398/03/20 : تاریخ مطلب نوشیدن 25 فنجان قهوه در روز سلامت قلب را تهدید نمی‌کند

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا به نقل از ایرنا، نتایج یک مطالعه جدید نشان داد که نوشیدن تا ۲۵ فنجان قهوه در روز برای قلب مشکلی ایجاد نمی‌کند.
مطالعات گذشته نوشیدن قهوه را با گرفتگی عروق خونی و احتمال بروز سکته قلبی مرتبط دانسته و همیشه با تکیه بر این فرضیه، توصیه‌هایی برای کاهش مصرف این نوشیدنی کافئین‌دار از سوی کارشناسان تغذیه مطرح می‌شد.
اما مطالعه جدیدی که روی بیش از هشت هزار نفر در سراسر انگلستان انجام شد، نشان داد که آسیب نوشیدن ۵ و حتی تا ۲۵ فنجان قهوه در روز از مصرف روزانه کمتر از یک فنجان از این نوشیدنی، تجاوز نمی‌کند.
کارشناسان دانشگاه کویین‌مری لندن در این راستا هشت هزار و ۴۱۲ داوطلب را به سه گروه تقسیم کردند؛ این گروه‌ها به ترتیب روزانه کمتر از یک فنجان، بین یک تا سه فنجان و بیش از سه فنجان قهوه می‌نوشیدند.
اگرچه برخی از اعضای گروه سوم، روزانه تا ۲۵ فنجان هم قهوه می‌نوشیدند اما میانگین قهوه مصرفی در بین اعضای این گروه، ۵ فنجان بود.
نتایج بررسی‌های انجام شده بر این گروه‌ها نشان داد که احتمال بروز گرفتگی عروق در افرادی که روزانه ۲۵ فنجان قهوه مصرف می‌کنند از احتمال وقوع چنین چیزی در بین اعضای گروه اول بیشتر نیست.
تمام شرکت‌کنندگان در این پژوهش تحت اسکن قلبی و دیگر تست‌های مشابه قرار گرفتند و نتایج اولیه به دست آمده حتی با در نظر گرفتن فاکتورهایی چون سن، وزن و سیگاری بودن یا نبودن، همچنان صادق بود.
این مطالعه با سرمایه‌گذاری بنیاد قلب بریتانیا (BHF) انجام و نتایج آن در کنفرانس انجمن قلب و عروق بریتانیا در منچستر، ارائه شد.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 07:05- 1398/7/28
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر افتخار جوادی آرزو - متخصص پاتولوژی
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر احمدی کرویق ساناز - متخصص مغز و اعصاب
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات