۱۳۹۸ جمعه ۲۶ مهر | Friday 18 October 2019  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1398/04/19 : تاریخ مطلب برگزاری جلسه کمیته کنترل عفونت بیمارستان سینا


 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا به نقل از لیدا کربلایی، دبیر کمیته های این مرکز، جلسه کمیته کنترل عفونت بیمارستان سینا با حضور مهندس هادی مخبر، مشاور رئیس این مرکز، دکتر مظاهر قربانی، مسئول فنی بیمارستان، دکتر مهدی ابراهیمی، معاون درمان، دکتر آذر حدادی، استاد بیماری های عفونی و دبیر کمیته، سوریا بابایی، مدیر دفتر پرستاری، دکتر مهناز منتظری، فلوشیپ کنترل عفونت، دکتر هدیه مرادی، رئیس آزمایشگاه و پاتولوژی، زهره عظیم بیک، سوپروایزر کنترل عفونت و دیگر اعضاء کمیته در آخرین هفته خردادماه در سالن شورای ریاست برگزار شد.
در ابتدای این نشست، آمار عفونت های اسفند ماه سال 97 و فروردین ماه سال 98 به تفکیک بخش و نوع عفونت ارائه شد. که مقایسه آمارها نشان دهنده کاهش درصد کلی عفونت های بیمارستانی در فروردین 98 نسبت به اسفند 97 است. همچنین تعداد موارد مواجهه شغلی فروردین ماه و اردیبهشت ماه اعلام شد.
دکتر حدادی نیز بیان داشت، درخصوص مواجهه شغلی نیاز به برگزاری برنامه ها و کلاس های آموزشی بیشتر برای اینترن ها و دستیاران است و اعلام کرد، موضوع کنفرانس عمومی بیمارستان در آبان ماه درخصوص مواجهه شغلی خواهد بود. همچنین برای اینترن های داخلی و دستیاران داخلی در طی هفته های آتی کلاس آموزشی برگزار خواهد شد.
وی همچنین گزارشی از آمار میزان مصرف سوندهای ادراری در بخش های بیمارستان در ماه اردیبهشت با توجه به شیوع عفونت های ادراری ارائه و تصریح کرد: تعداد مصرف و اندیکاسیون تعبیه سوندها نیاز به بررسی دارد و در این خصوص فرم ارزیابی پیشگیری از عفونت ادراری قبلاً در کمیته کنترل عفونت تدوین و توسط دکتر منتظری بازبینی شده است و با نظر اعضاء کمیته مقرر شد طرح تکمیل فرم به صورت پایلوت از بخش های داخلی آغاز و سپس در بخش های دیگر اجرایی شود.
در این نشست گزارشی نیز از اقدامات کمیته کنترل عفونت بیمارستان ارائه شد و همچنین به نامه رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه درخصوص پروتکل مواجهه شغلی و ارزیابی واکسیناسیون هپاتیت B فراگیران و جوابیه ارسالی توسط اعضا کمیته پرداخته شد.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 16:45- 1398/7/26
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر نیکوبخت محمدرضا - متخصص جراحي كليه و مجاري ادراري
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر ابراهیمی مهدی - فوق تخصص غدد
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات