۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد | Tuesday 11 August 2020  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1398/06/24 : تاریخ مطلب معرفی بخش میزراه یک

 

بخش میزراه یک

 

رییس بخش : دکتر محمد قاسم محسنی ( استاد ارولوژیست )

سرپرستار: نسیم جقتا

 

تاریخچه

بخش میزراه یک، در ساختمان دکتر زرگر (ساختمان شماره5) و طبقه دوم قرار دارد و از 18 تخت فعال برخوردار است.

از ابتدای تأسیس بیمارستان تا سال1319 بخش میزراه جزء بخش جراحی بود. در سال 1319 با راه اندازی تشکیلات نوین پزشکی بخش میزراه از جراحی جدا میگردد.محل بخش در ضلع غربی حیاط شمالی بیمارستان بود و 30 تخت داشته است.در آن زمان رئیس بخش دکتر سعید مالک بوده است.در سال 1332جهت بهبود خدمات درمانی به بیماران و افزایش کیفیت آموزش دانشجویان اقدام به راه اندازی ساختمان جدید گردید که در سال 1338 به بهره برداری رسید.

قبل از سال 1332 بخش میزراه 30 تخت فعال داشت که با تخریب بنای قدیمی وتا راه اندازی بنای جدید تعداد تختها به 18 تخت کاهش یافت . با افتتاح ساختمان جدید ، بخش میزراه دارای یک ساختمان چهار طبقه شد که دارای دو درمانگاه و 60 تخت بستری بود.

 

این ساختمان همچنین دارای اتاق عمل پروجکشن که امکان دیدن عمل های جراحی توسط دانشجویان را فراهم می کند و در ایران بی نظیر است نیز بود . ساختمان میزراه از آن زمان تا کنون پا برجاست.

 

در سال 1340 دکتر مالک باز نشسته شد و بخش میزراه به دو بخش میزراه یک به ریاست دکتر کریم معتمد و میزراه دو به ریاست دکتر جهرمی تبدیل گردید.

بخش میزراه یک :ریاست آن در ابتدا برعهده دکتر کریم معتمد و پس از ایشان بر عهده دکتر منوچهری بود .در سال 1357 دکتر جبل عاملی به ریاست بخش منصوب گردید .در سال 1362 دکتر جبل عاملی ،دکتر لهراسبی و دکتر نائینی اعضاء هیئت علمی بخش بودند.آقای دکتر محسنی در آن زمان رزیدنت بخش بودند که در سال 1367 عضو هیئت علمی گردیدند واز سال 1377 تا کنون ایشان ریاست بخش را به عهده دارند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر واحد سنگ شکن و واحد یورودینامیک به صورت خصوصی مورد بهرهبرداری قرار می گیرد و اتاق عمل اورولوژی به صورت مشترک بین دو بخش میزراه یک و دو با اختصاص روزهای هفته جهت هر بخش فعال است.

 

دکتر جبل عاملی پایه گذار رشته اندویورولوژی در دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده اند و اعمال اندویورولوژی دراین دانشگاه برای اولین بار توسط ایشان جهت بیماران این بخش انجام شده است .این بخش در اسفند ماه سال 1393 به ساختمان طرح و توسعه انتقال یافت.لازم به ذکر است که بعد از این جابجایی اتاق عمل اورولوژی نیز به بخش اتاقهای عمل جراحی در طبقه زیرین ساختمان منتقل شد.

اعضاء هیئت علمی:

دکتر محمد قاسم محسنی : استاد ارولوژیست و رئیس بخش

دکتر سید محمد کاظم آقامیر: دانشیار، اندویورولوژیست

دکتر سید رضا حسینی : دانشیار، اندویورولوژیست

دکتر فاطمه گیتی نورد : استاد یار ارولوژی

 

 

 

 

اتاق ها ی این بخش دو تخته می باشند و هر اتاق دارای سرویس بهداشتی جداگانه  و تلویزیون می باشند.

 

 

 

 

بیماران بستری در این بخش اغلب با تشخیص انواع سنگها  ، تومور کلیه و حالب و مثانه ، تومور پروستات ،  هرنی، واریکوسل ، هیدروسل ، تنگی مجرا، ارکیت ،  عفونت ادراری ، پنیس فرکچر، عمل های زیبایی آلت تناسلی آقایان، ختنه و UDT  وغیره بستری می شوند.

 

 

 

 

     روزهای درمانگاه: شنبه دوشنبه چهارشنبه می باشد.

 

 

روزهای عمل  : یکشنبه سه شنبه - چهارشنبه( یک هفته در میان) می باشد.

 
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 14:48- 1399/5/21
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر حسن زاده آرمان - متخصص پزشکی هسته ای
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر پورفخر پژمان - متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات