۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد | Tuesday 11 August 2020  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1398/08/04 : تاریخ مطلب معرفی بخش ارولوژی یک

معرفی بخش های بستری و درمانی

1

نام بخش

 

میزراه یک

2

نام رئیس بخش

 

جناب آقای دکتر محمد قاسم محسنی

3

نام سرپرستار بخش

 

خانم نسیم جقتا

4

اسامی استادان بخش

 

دکتر محمد قاسم محسنی دکترسید محمد کاظم آقامیر دکتر سید رضا حسینی -دکترفاطمه گیتی نورد

5

معرفی بخش در چند سطر

 

      بخش میزراه یک، در ساختمان دکتر زرگر و طبقه دوم قرار دارد و 18 تخت فعال دارد.

از ابتدای تأسیس بیمارستان تا سال1319 بخش میزراه جزء بخش جراحی بود. در سال 1319 با راه اندازی تشکیلات نوین پزشکی بخش میزراه از جراحی جدا میگردد.محل بخش در ضلع غربی حیاط شمالی بیمارستان بود و 30 تخت داشته است.در آن زمان رئیس بخش دکتر سعید مالک بوده است...در سال 1332جهت بهبود خدمات درمانی به بیماران و افزایش کیفیت آموزش دانشجویان اقدام به راه اندازی ساختمان جدید گردید که در سال 1338 به بهره برداری رسید.

قبل از سال 1332 بخش میزراه 30 تخت فعال داشت که با تخریب بنای قدیمی وتا راه اندازی بنای جدید تعداد تختها به 18 تخت کاهش یافت . با افتتاح ساختمان جدید ، بخش میزراه دارای یک ساختمان چهار طبقه شد که دارای دو درمانگاه و 60 تخت بستری بود.

 این ساختمان همچنین دارای اتاق عمل پروجکشن که امکان دیدن عمل های جراحی توسط دانشجویان را فراهم می کند و در ایران بی نظیر است نیز بود . ساختمان میزراه از آن زمان تا کنون پا برجاست و بنای فعلی متعلق به آن زمان است .

در سال 1340 دکتر مالک باز نشسته شد و بخش میزراه به دو بخش میزراه یک به ریاست دکتر کریم معتمد و میزراه دو به ریاست دکتر جهرمی تبدیل گردید.

بخش میزراه یک :ریاست آن در ابتدا برعهده دکتر کریم معتمد و پس از ایشان بر عهده دکتر منوچهری بود .در سال 1357 دکتر جبل عاملی به ریاست بخش منصوب گردید .در سال 1362 دکتر جبل عاملی ،دکتر لهراسبی و دکتر نائینی اعضاء هیئت علمی بخش بودند.آقای دکتر محسنی در آن زمان رزیدنت بخش بودند که در سال 1367 عضو هیئت علمی گردیدند واز سال 1377 تا کنون ایشان ریاست بخش را به عهده دارند.

لازم به ذکر است که واحد سنگ شکن و واحد یورودینامیک و اتاق عمل اورولوژی به صورت مشترک بین دو بخش میزراه یک و دو با اختصاص روزهای هفته جهت هر بخش فعال است.

 

دکتر جبل عاملی پایه گذار رشته اندویورولوژی در دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده اند و اعمال اندویورولوژی دراین دانشگاه برای اولین بار توسط ایشان جهت بیماران این بخش انجام شده است .این بخش در اسفند ماه سال 1393 به ساختمان طرح توسعه انتقال یافت.لازم به ذکر است که بعد از این جابجایی اتاق عمل اورولوژی نیز به بخش اتاقهای عمل جراحی در طبقه زیرین ساختمان منتقل شد..

 

7

تعداد تخت

 

18 تخت فعال

8

خدمات رفاهی بخش ( تلویزیون، یخچال و ...

 

در هر اتاق تلویزیون و یخچال ، سرویس بهداشتی و 2 صندلی تختخواب شو برای 2 همراه بیمار  و همچنین یک کمد نماز دیواری وجود دارد.

9

نحوه پذیرش بیمار

 

بیماران روزهای شنبه دوشنبه چهارشنبه در درمانگاه الکتیو ویزیت و در صورت لزوم پذیرش می شوند .

همچنین در صورت داشتن مشکلات اورژانسی در هر ساعت از شبانه روز از اورژانس پذیرش شده و درصورت داشتن تخت خالی به بخش منتقل می گردند.

10

نحوه ترخیص

 

ترخیص به دو صورت انجام می شود یا با دستور و صلاحدید پزشک یا بنا به رضایت شخصی بیمار . اگر ترخیص قبل از ساعت 2 باشد از طریق واحد ترخیص الکتیو  و اگر بعد از ساعت 2 باشد از طریق واحد ترخیص اورژانس انجام می گردد.

11

ساعات پذیرش بیمار در بخش

 

پذیرش بیمار اگر از درمانگاه الکتیو انجام شود نهایتا تا ساعت 2بعد از ظهر در بخش انجام می گردد. پذیریش بیمار اورژانسی در بخش در هر ساعتی از شبانه روز در صورت وجود تخت خالی و با هماهنگی بخش و اورژانس انجام می گردد.

12

ساعات ترخیص بیمار

 

ترخیص بیمار نهایتا تا ساعت 2بعد از ظهر از طریق  واحد ترخیص الکتیو انجام می گردد. البته ترخیص بیمار بعد از ساعت 2 بعد از ظهر از طریق  واحد ترخیص اورژانس صورت می گیرد.

13

توضیحات

 

بیماران با تشخیص انواع سنگ و تومور کلیه و حالب و مثانه پروستات هرنی- واریکوسل هیدروسل تنگی مجرا- ارکیت عفونت ادراری -  پنیس فرکچر- عمل های زیبایی آلت تناسلی آقایان- ختنه و UDT و غیره بستری می شوند.

 

 

 
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 15:23- 1399/5/21
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر نیکوبخت محمدرضا - متخصص جراحي كليه و مجاري ادراري
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر نجفی اتابك - متخصص بیهوشی و مراقبتهای ویژه
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات