۱۴۰۰ يکشنبه ۲۹ فروردين | Sunday 18 April 2021  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1398/10/07 : تاریخ مطلب جشنواره پژوهشی سال 1397

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا؛ سیزدهمین جشنواره پژوهشی بیمارستان سینا مصادف با هفته پژوهش سه شنبه 27 آذرماه سال 97 به همت معاونت پژوهشی این مرکز در تالار پروفسور یحیی عدل بیمارستان سینا برگزار شد.
این همایش که با حضور دکتر محمدعلی صحرائیان؛ معاون پژوهشی دانشگاه، دکتر محمد طالب پور، رئیس بیمارستان سینا، دکتر آذر حدادی، دکتر شاهرخ کربلایی، معاونان پژوهشی و آموزشی این مرکز، مهندس هادی مخبر، مشاور رئیس، اعضاء هیئت علمی، کادر اداری، پرستاری، دستیاران و دانشجویان برگزار شد از حضور استادان پیشکسوت بیمارستان سینا نیز بهره مند بود.

 

 دکتر محمد طالب پور، در افتتاح این جشنواره ضمن بیان خوشامدگویی به حاضران جلسه گفت: بسیار خرسندم از برگزاری این جلسه با حضور افتخار آمیز پیشکسوتان بیمارستان سینا که سبب گرمی این محفل شدند.
وی در ادامه با بر شمردن ویژگی های اعضای هیئت علمی این مرکز، صفا و یکرنگی را از ویژگی های بارز آنان دانست و تصریح کرد: از دیدگاه دیگر ویژگی علم سازی و پژوهشگری را نیز می توان به درستی در اعضاء هیئت علمی بیمارستان سینا مشاهده کرد و صفت تولید علم لازمه افرادی است که در محیط های دانشگاهی به عنوان یک معلم مشغول فعالیت می باشند.
رئیس بیمارستان سینا با بیان این جمله که اضافه کردن آجر به بنای معظم علم از وظایف ما است افزود: این وظیفه حاصل فکر کردن، کارکردن و نوآوری می باشد و وظیفه نا نوشته ایی است که بر دوش اعضا هیئت علمی قرار گرفته و من امروز مفتخرم که شاهد پژوهش ها و نوآوری های همکاران خود باشم.
دکتر طالب پور در پایان سخنان خود، برگزاری این جشنواره را حاصل زحمات روسای پیشین این بیمارستان به ویژه دکتر پورمند خواند و افزود: برگزاری این جشنواره صرفا در راستای تکریم و ارج نهادن به فکرکردن، نوآوری و پژوهش و ایجاد فضای رقابت علمی سالم می باشد.
سپس کلیپی با موضوع مروری بر برگزاری تاریخچه جشنواره های پژوهشی بیمارستان سینا که توسط روابط عمومی این مرکز تدوین و تهیه شده بود پخش شد.

  در ادامه دکتر محمد سمیعی، دانشیار و مدیر گروه مطالعات ایران دانشگاه تهران به عنوان سخنران افتخاری برنامه، ضمن ابراز خرسندی از حضور در این جشنواره، به موضوع، پارادوکس پژوهش، موفقیت و فروتنی پرداخت و تشریح کرد: زمانی که ما پژوهشی انجام می دهیم به تئوری ها و یا فناوری های جدیدی دست پیدا می کنیم که این یک موفقیت بزرگ محسوب می شود و جا دارد برای آن سرفراز باشیم و اما از طرف دیگر بزرگان دانش به ویژه سقراط به ما آموزه ای مبنی بر اینکه فرزانگی در فروتنی است و باید بدانی آنچه که می دانی بسیار اندک است آموختند. ایشان در ادامه به بیان فلسفه علم در تشریح این مبحث پرداخت.

دیگر سخنران این گردهمایی دکتر صحرائیان بود و بیان داشت: بیمارستان سینا، مرکزی است که در طول تاریخ از نظر آموزشی و درمانی و همچنین امروز از نظر پژوهشی یکی از بیمارستان های به نام دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد.
وی هدف از پژوهش را از منظر معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تهران، مساله محور بودن خواند و تصریح کرد: هدف فعالان پژوهشی دانشگاه، ارتقا سطح پژوهش ها از تولیدات انبوه و زیاد به سمت تولید مقالات و محصولات با کیفیت که دربرگیرنده مشکلات مردم است می باشد و من مطمئنم که همکاران در بیمارستان سینا از سالیان گذشته هدفشان، کمک به ارتقا سطح زندگی مردم بوده است و من به عنوان یکی از اعضا هیئت علمی این مرکز از دکتر طالب پور به خاطر حمایت از امر پژوهش از دکتر حدادی، معاون پژوهشی بیمارستان و همچنین دکتر پورمند، رئیس پیشین این مرکز به خاطره ایده راه اندازی این جشنواره قدردانی و تشکر می کنم و امیدوارم بیمارستان سینا کماکان بر تالک علم و پژوهش بدرخشد و استادان این مرکز ستارگانی باشند که در این آسمان پرفروغ دانش کماکان می درخشند.


دکتر حدادی به عنوان سخنران ویژه این جشنواره به معرفی عملکرد دو ساله اخیر مرکز توسعه پژوهش و مراکز تحققاتی بیمارستان پرداخت و بیان داشت: حضور مشاوران اپیدمیولوژیک که برخی از آنان اکنون در مراکز دانشگاهی به عنوان عضو هیئت علمی مشغول به کار هستند نقطه قوتی برای مرکز توسعه پژوهش است و حضور این عزیزان در راستای ارتقاکیفیت پایان نامه ها و مقالات تاثیر بسزایی داشته است و امیدواریم که با کمک و حمایت های معاونت پژوهشی دانشگاه، بتوانیم از حضور آنان به عنوان عضو ثابت مرکز بهره مند شویم.
وی در ادامه برگزاری کارگاه های پژوهشی در طی سالیان متمادی توسط استاد آخوندزاده، معاون پژوهشی دانشکده پزشکی و استاد کبیری، رئیس کتابخانه مرکزی را از افتخارات مرکز توسعه پژوهش بیمارستان خواند و بیان داشت: اگر مرکز توسعه پژوهش بیمارستان سینا، طی چهار سال متوالی به کسب رتبه برتر در ارزیابی معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت نائل آمده است، حاصل تلاش های کادر واحد توسعه پژوهش، مشاوران آمار، برگزاری کارگاه ها و همچنین حمایت استادان و دستیاران از خدمات فوق با ذکر نام مرکز توسعه پژوهش بیمارستان در بخش تقدیر و تشکر محصولات پژوهشی خود در مجلات، پایان نامه ها، طرح ها و مقالات می باشد که امیدورم این حمایت معنوی از مرکز از طرف استادان همچنان پا برجا بماند.


 
دکتر عباس امیرجمشیدی، متخصص جراحی مغز و اعصاب و یکی از استادان پژوهشگر بیمارستان سینا نیز با بیان اینکه تمام کسانی که در این محفل حضور دارند همه پیشکسوتان اخلاق هستند، گفت: کار گروهی نباید فراموش شود زیرا فقط کار گروهی است که ثمره وزین دارد و کار یک نفر مطمئنا وزنی نخواهد گرفت.
وی در ادامه خطاب به دکتر حدادی گفت؛ 13 سال برگزاری جشنواره به همت شما کار بزرگی است و افزود:  از خانم دکتر حدادی قدردانی می کنم زیرا شاهد بودم در طی 13 سال زحمات فراونی در عرصه پژوهش کشیده اند و بدون زحمات روز افزون ایشان و مرکز توسعه پژوهش امکان نداشت امروز به این موفقیت ها دست پیدا کنیم.


دکتر داریوش سوادکوهی، استاد پیشکسوت بیمارستان سینا نیز از فعالیت های ارزشمند علمی دکتر طالب پور و همچنین از خدمات ارزنده دکتر پورمند در سالیان ریاست خود در بیمارستان سینا قدردانی کرد و گفت: من به وجود این استادان گرانقدر در بیمارستان سینا افتخار می کنم.


دکتر عبدالحمید حسابی، استاد پیشکسوت بیمارستان سینا، آخرین سخنران این جشنواره به بیان خاطره و توصیه ای از پروفسور محمود حسابی، استادفیزیک ایران پرداخت و بیان داشت: دکتر حسابی می گفت زندگی یعنی پژوهش به این معنی که شما باید در هر لحظه به پژوهش بپردازید.


در انتهای مراسم از برترین های جشنواره که شامل 22 نفر از اعضای هیئت علمی برگزیده، 6 نفر کادر پرستاری و اداری و یک نفر دستیار گروه جراحی اعصاب بود قدردانی و هدایایی به آنها اهداء شد و همچنین به رسم تجلیل از فعالیت های مراکز تحقیقاتی بیمارستان به روسای آنان به عنوان نماینده آن مرکز لوح تقدیری تقدیم شد و ثبت عکس یادگاری پایان بخش سیزدهمین جشنواره پژوهشی بیمارستان سینا بود.


این جشنواره از حضور گروه موسیقی سنتی دستیاران بیمارستان سینا متشکل از دکتر نصیری، دستیار گروه داخلی، دکتر صالحی، دستیار گروه بیهوشی و دکتر رحمانی، اینترن گروه داخلی نیز بهره مند بود که به  اجرای سه قطعه هنری پرداختند و مورد استقبال حاضران جلسه قرار گرفت. مجری این برنامه دکتر فرهنگیان، اینترن گروه داخلی بود که جشنواره را با دکلمه ای از اشعار اوحدی مراغه ای افتتاح کرد. 

گالری عکس یک

گالری عکس دو
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 16:36- 1400/1/29
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر امیر جمشیدی عباس - متخصص جراحي مغز و اعصاب
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر ناصر مقدسی عبدالرضا - متخصص مغز و اعصاب
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات