۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ فروردين | Sunday 29 March 2020  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1398/10/09 : تاریخ مطلب ایجاد سنگ کلیه در حیوانات کوچک آزمایشگاهی برای اولین بار در مرکز تحقیقات ارولوژی بیمارستان سینا


 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، دکتر محمدکاظم آقامیر، رئیس مرکز تحقیقات ارولوژی بیمارستان سینا از ایجاد سنگ کلیه در حیوانات کوچک آزمایشگاهی خبر داد.
وی با اعلام این خبر بیان داشت: گروه پژوهشی مرکز تحقیقات ارولوژی در جستجوی روش های نوین پیشگیری و درمان سنگ های کلیه برای اولین بار در سطح دانشگاه علوم پزشکی تهران بر روی مدل حیوانی ( موش صحرایی ویستار) سنگ کلیه ایجاد کردند.
دکتر آقامیر همچنین افزود: ایجاد سنگ در دستگاه ادراری سومین بیماری شایع دستگاه ادراری است که شیوع آن از 1 تا 15 درصد در جهان تفاوت دارد و متاسفانه این عارضه به دلیل تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی مردم در حال افزایش است.
رئیس مرکز تحقیقات ارولوژی در خصوص درمان سنگ های کلیوی گفت: در حال حاضر اقدامات درماني در مورد اکثر سنگ ها به صورت درمان حمايتي است و در مورد سنگ هاي بزرگتري که خود به خود دفع نمی شوند و سبب بروز عوارض شدید می شوند، اقدامات درماني تهاجمي همانند جراحي صورت می گیرد. اما کماکان درمان دارويي مؤثر و بي خطر که بدون مداخله جراحي منجر به درمان کامل و يا پيشگيري از ايجاد سنگ هاي دستگاه ادراري شود وجود ندارد و با در نظر گرفتن این موضوع انجام آزمایش بر روی مدل حیوانی در مرکز تحقیقات ارولوژی بیمارستان سینا آغاز شد و با ایجاد سنگ کلیه در موش صحرایی ویستار جستجوی راه هایی برای پیشگیری و درمان موثرتر این عارضه در حال انجام است.

 
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 23:20- 1399/1/10
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر مجتهدزاده مجتبي فوق تخصص فارماكوتراپي
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر نجفی اتابك - متخصص بیهوشی و مراقبتهای ویژه
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات