۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ فروردين | Wednesday 8 April 2020  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1398/10/18 : تاریخ مطلب کلاس مدیریت سکته های مغزی اورژانس در بیمارستان سینا برگزار شد

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا؛ کلاس مدیریت سکته های مغزی اورژانس ویژه شهروندان منطقه 12 تهران، یکشنبه 15 دی ماه سال 98 در تالار امام حسین (ع) بیمارستان سینا برگزار شد.
سخنرانان این نشست آموزشی دکتر محمدرضا قینی، استاد نورولوژی و دکتر گلاره بنی هاشمی، فلوشیپ نورواینترونشن این مرکز بودند.
در این جلسه دکتر بنی هاشمی به بیان نکاتی در خصوص علائم و فاکتورهای خطر سکته مغزی و همچنین لزوم مراجعه سریع از طریق اورژانس 115 به بیمارستان ها برای دریافت درمان در اسرع وقت پرداخت.
فلوشیپ نورواینترونشین بیمارستان سینا، فشار خون، قند خون، چاقی و مصرف دخانیات را سبب شیوع بیماری سکته مغزی دانست و اختلال در تکلم، کج شدن صورت و فلج دست و پا را از علائم این بیماری بر شمرد.
وی همچنین تاکید کرد؛ در صورت بروز علائم در اسرع وقت با اورژانس 115 برای دریافت درمان در زمان مناسب تماس حاصل و در صورت امکان از مراجعه حضوری به اورژانس های بیمارستانی خودداری شود.
دکتر بنی هاشمی تصریح کرد: در اورژانس 115 کدی برای درمان سریع بیماران سکته مغزی تعریف شده و در صورت تماس با اورژانس تهران این کد فعال و بیمار در اسرع وقت به بیمارستان های مربوطه برای دریافت درمان انتقال داده می شود و زمان طلایی درمان این بیماری 4 و نیم ساعت اول بروز سکته مغزی است و اگر بیمار در این مدت زمان، درمان های مورد نیاز را دریافت کند ان شاء الله در زمان ترخیص با پای خود از بیمارستان خارج خواهد شد.
وی همچنین بر به خاطر سپاری کلمه قاصدک اشاره کرد گفت: این کلمه مخفف شده این جملات است قطعا با اورژانس 115 تماس بگیرد، اگر، صورتتان کج شد، دستتان فلج شد، کلامتان مختل شد.

خوانندگان محترم می توانند برای دریافت فیلم های آموزشی به سایت قاصدک (http://www.qasedaq.com/) مراجعه کنند.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 20:59- 1399/1/20
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر اقصایی فرد زیبا - فوق تخصص نفرولوژي
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر نیکوبخت محمدرضا - متخصص جراحي كليه و مجاري ادراري
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات