۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد | Tuesday 11 August 2020  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1399/01/05 : تاریخ مطلب وضعیت بیماران مبتلا به کرونا ویروس بعد از ترخیص از بیمارستان سینا در منزل پیگیری می شود

 

 

 

 

 

 

  

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، دکتر سیده هاله اشرف؛ معاون پژوهشی بیمارستان سینا در گفتگو با روابط عمومی این مرکز از پیگیری وضعیت بیماران مبتلا و یا مشکوک به کرونا ویروس گفت که به صورت سرپایی و یا بستری به این مرکز درمانی مراجعه داشته اند. که در زیر با هم می خوانیم.

سلام و عرض خدا قوت، استاد با خبر شدیم پروتکلی برای پیگیری از وضعیت بیماران مبتلا به کرونا ویروس بعد از ترخیص در بیمارستان تنظیم شده در این خصوص توضیح می فرمایید.

با توجه به محدودیت منابع وگسترش بالای بیماری COVID-19 ، امکان بستری تمام موارد ابتلا وجود ندارد. بنابراین افراد با علایم حیاتی پایدار اما درگیری مختصر ریه در سی تی اسکن قفسه سینه ترخیص شده و تحت پیگیری قرار می گیرند و مدیریت بیماران در منزل برای بیمارانی که شدت بیماری کم تا متوسط داشته و قادر به انجام ایزوله مناسب هستند توصیه می شود. از سوی دیگر بیماران بستری پس از ترخیص نیز ممکن است دچار عوارضی ناشی از خود بیماری و یا درمان های تجویز شده شوند.

با توجه به گزراش های افزاینده از موارد بیماری COVID-19 دردنیا و همچنین کشور ایران، با توجه به اینکه همچنان تمام عواملی که می توانند روند درمانی بیمار را تحت تاثیر قرار دهند شناخته نشده اند، این پروتکول با هدف شناسایی این عوامل و سپس مداخله موثر در آن شکل گرفته است و برآن هستیم تا با پیگیری بیمارانی که به تریاژ بیمارستان سینا مراجعه کرده و به صورت سرپایی درمان شده اند و یا از بیمارستان ترخیص شده اند بپردازیم  تا پاسخ به درمان های مختلف، میزان عوارض، مراجعه مجدد و بستری مجدد را تعیین کنیم.

 برای کارکنان مبتلا که درگیر این بیماری شده اند و در منزل در قرنطینه به سر می برند نیز برنامه ریزی انجام شده است.

در بررسی کلی که عرض شد کارکنان مبتلا را هم شامل می شود و نیز این افراد در ارتباط مستقیم با پزشکان درمانگر بیمارستان هستند، اما در حال تنظیم پروتکلی ویژه برای همکاران مبتلا نیز هستیم.

 
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 14:24- 1399/5/21
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر حدادی آذر - متخصص بیماریهای عفونی
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر سیاوشی بابك - متخصص جراحی استخوان و مفاصل( ارتوپدی) و فلوشیپ هیپ
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات