۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد | Tuesday 11 August 2020  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1399/02/31 : تاریخ مطلب بیماری های شایع پستان و نحوه درمان آن در بیمارستان سینا

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، دکتر مهتاب وثیق، متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ پستان بیمارستان سینا در گفتگو با روابط عمومی این مرکز در خصوص بیماری های شایع پستان و درمان آن بیان داشت: پستان عضوی ارگانیک در خانم هاست که در طول زندگی بارها این عضو با سطوح بالای هورمون مواجهه می یابد. این عضو در خانم ها طی بلوغ, شیردهی، بارداری و در سیکل های قاعدگی، دچار تغییراتی می شود و این تغییرات پستان را در معرض بالای ابتلا به بیماری ها قرار می دهد اما خوشبختانه اکثر بیماری های پستان خوش خیم هستند.
با وجود این شایعترین سرطان در خانم ها سرطان پستان است. در کشورهای غربی از هر 7 خانم 1 نفر به سرطان پستان مبتلا می شود که این آمار در کشور ما پایین تر است. به همین دلیل بهتر است غربالگری و شناسایی سرطان پستان از 40 سالگی در جمعیت سالم شروع شود و معاینات سالانه و اقدامات تصویر برداری انجام شده توسط جراح مورد بررسی قرار گیرد. 
امروزه رشته جراحی پستان به صورت زیر شاخه ای از جراحی عمومی شناخته شده است. متخصصان این رشته با تکنیک های جدید اقدام به درمان بیماران مبتلا به سرطان پستان می کنند. اگر بیماری در مراحل اولیه شناسایی شود امکان جراحی حفظ پستان و جراحی محدود زیر بغل وجود دارد و بیمارستان سینا نیز همگام با علم روز دنیا برای درمان این بیماری خدمات فوق تخصصی جراحی های اونکوپلاستی تیپ 2 در زمینه جراحی پستان و قرینه سازی همزمان پستان مقابل را ارائه می دهد و همچنین این تکنیک را به فلوشیپ ها و دستیاران آموزش می دهد.
اگر بیماری در مراحل پیشرفته شناسایی شود، در مواردی امکان جراحی حفظ پستان وجود ندارد. در این موارد ناگزیر به تخلیه کامل پستان هستیم و 1 تا 2 سال بعد از پایان درمان های سیستمیک می توان اقدام به بازسازی پستان کرد. بازسازی پستان با استفاده از فلپ های اوتولوگ  (TRAM/LATIS) و یا با استفاده از پروتز برای بیماران انجام می شود. در بیمارستان سینا کلینیک بازسازی پستان دایر است که در آن جراح پستان و جراح پلاستیک برای بازسازی این عضو به بیمار کمک می کنند.
دکتر وثیق در پایان سخنان خود گفت: با توجه به اینکه من یک خانم هستم, رشته جراحی پستان را به عنوان تحصیلات فلوشیپ جراحی عمومی انتخاب کردم تا بتوانم برای خانم ها مفیدتر باشم. قصد ما شناسایی به موقع بیماری های پستان و ارائه بهترین خدمات به این بیماران است تا خانم ها حتی در صورت ابتلا به بیماری با کیفیت مناسب به ادامه زندگی خود بپردازند. 
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 14:57- 1399/5/21
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر احمدی آرزو - متخصص بيهوشي و مراقبت هاي ويژه
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر خواجوی محمدرضا - متخصص بیهوشی و مراقبت هاي ويژه
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات