۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد | Tuesday 11 August 2020  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1399/03/17 : تاریخ مطلب طرح تحقیقاتی کاربرد هوش مصنوعی در درمان کووید 19 اجرایی شد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، دکتر محمد طالب پور، رئیس بیمارستان سینا در گفتگو با روابط عمومی این مرکز گفت: در یک طرح تحقیقاتی مشترک میان بیمارستان سینا و دانشکده انفورماتیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از هوش مصنوعی برای درمان بیماری کووید 19 استفاده می شود.
در این طرح اطلاعات بیماران مبتلا به کووید 19 بیمارستان سینا که جمع آوری شده از طریق یک نرم افزار کامپیوتری مورد بررسی و آنالیز قرار می گیرد که در این راستا بیمارستان سینا اطلاعات مورد نیاز را در اختیار دانشکده انفورماتیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قرار می دهد.
این نرم افزار با بررسی 4 آیتم سی تی اسکن، صدای سرفه، نوار قلب و علائم حیاتی بیمار اطلاعات را پردازش و بر اساس آن احتمال ابتلا به بیماری کرونا را پیش بینی می کند و همچنین در افراد مبتلا میزان احتمال مرگ و میر و یا بهبودی را به صورت درصدی پیشگویی می کند و در همین راستا به ارائه پیشنهاداتی در خصوص میزان تجویز دارو و ایزولاسیون در منزل و یا بیمارستان می پردازد.
رئیس بیمارستان سینا همچنین تصریح کرد: استفاده از هوش مصنوعی در یک بیماری مبهم می تواند بسیار کمک کننده باشد و این تکنولوژی می توان با در نظر گرفتن نکاتی که شاید کمتر به ذهن پزشکان برسد در درمان بیماری و شناخته شدن بهتر و بیشتر کووید 19 یاری رسان واقع شود.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 15:23- 1399/5/21
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر اعتضادی فرهاد - متخصص بیهوشی و مراقبتهای ویژه
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر مقدسي جهرمي مريم - متخصص داخلي، فوق تخصص روماتولوژی
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات