۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد | Tuesday 11 August 2020  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1399/03/27 : تاریخ مطلب آخرین فرآینده های عادی سازی در بیمارستان سینا انجام شد

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، هنوز مبارزه با کرونا پایان نیافته اما زندگی در جریان است و کادر درمان همچنان مقاوم ایستاده اند و این بار در کنار این مبارزه به کمک دیگر بیماران غیر کرونایی می روند و روال عادی زندگی و درمان را با رعایت پروتکل های بهداشتی و ایمنی به اجرا در می آورند.
از 16 فروردین ماه سال 99 پس از یک مقابله پیروزمندانه با ویروس کرونا بیمارستان سینا وارد مرحله عادی سازی شد و این روال را با بازگشایی درمانگاه های تخصصی و اتاق های عمل و بسته شدن یکی پس از دیگری بخش های ویژه بیماران مبتلا به کرونا آغاز کرد.
و اینکه بیمارستان سینا وارد فاز جدیدی شده است که با بسته شدن آخرین بخش بیماران مبتلا به کرونا در این مرکز درمانی آغاز می شود در همین خصوص پای صحبت های دکتر محمد طالب پور، رئیس بیمارستان سینا می نشینیم و وی در این مصاحبه با تاکید بر تفکر جمعی و بر اساس آخرین مصوبات کمیته بحران کووید بیمارستان سینا می گوید: در راستای عادی سازی بیشتر بیمارستان و همچنین مسئولیت پذیری این مرکز در قبال بیماران مبتلا به کرونا در آخرین جلسه بحران کووید بیمارستان چند نکته مهم به تصویب رسید.
و مقرر شد با توجه به کاهش مراجعات سرپایی به تریاژ کووید، این فضا جمع آوری شود و بیماران مبتلا به این بیماری برای دریافت خدمات درمانی به درمانگاه های ریه و عفونی مراجعه کنند.
و دومین گامی که در این راستا برداشته شد بسته شدن بخش های ویژه بیماران کووید و بازگردانندن آن به حالت عادی است زیرا در حال حاضر، بیماران بستری در بخش کووید عمدتا از بیماری دیگری رنج می بردند که با مراجعه به بیمارستان مشخص می شود این فرد دچار بیماری کرونا نیز هست و در بخش بیماران کووید بستری می شود که عمدتا ابتلای این افراد به کرونا خفیف  است و مقرر شد این افراد به بخش های مربوطه ارجاع و در اتاق ایزوله بستری شوند و پزشکان عفونی و ریه نیز به صورت مشاوره به ویزیت آنان بپردازند.
اما برای بیماران مبتلا به کووید که به درمانگاه و اورژانس مراجعه می کنند و نیازمند دریافت خدمات بستری هستند اتاق های ایزوله بخش داخلی در نظر گرفته شده است و با توجه به اینکه تعداد این بیماران افزایش خواهد یافت فضای بخش گسترش داده می شود و در صورتی که بخش داخلی از بیمار پر شد بیماران مبتلا به کووید به اتاق های ایزوله بخش های دیگر انتقال خواهند یافت.
و در بخش اورژانس اتاقی با 2 تخت به همراه فشار منفی ویژه بیماران مبتلا به کووید در نظر گرفته شده است که استادان ریه و عفونی تقبل کرده اند که زیر 6 ساعت این بیماران را تعیین و تکلیف کنند دیگر فضاهای بخش اورژانس نیز در حالت عادی به فعالیت خود ادامه می دهد.
و برای تامین نیاز ای سی یو بیماران مبتلا به کووید، در حال حاضر ای سی یو اورژانس این نوع بیماران را پوشش می دهد و دیگر ای سی یو های بیمارستان نیز برای بیماران غیر کرونایی؛ کاملا ضد عفونی و گندزدایی شده اند.
و آنچه که در بیمارستان سینا با نام بخش های کرونایی وجود دارد 1 ای سی یو و اتاقی با 2 تخت در اورژانس است البته این مساله به این معنا نیست که ما بیماران مبتلا به کرونا را نمی پذیریم بلکه با توجه به تغییر شرایط که بیماران عمدتا از بیماری دیگری رنج می برند و دچار کرونا هم هستند در بخش های مربوط به خود و تحت شرایط ایزوله به آنها خدمت رسانی می شود و بیماران مبتلا به کووید با تب و سرفه های شدید هم در بخش داخلی تحت شرایط ایزوله بستری می شوند اما دیگر بخش مجزایی به عنوان بیماران کووید نداریم.
و این پروسه ای است که برای عادی سازی بیمارستان در نظر گرفته شده و به مرحله اجرا درآمده است و عملا در فضای بیمارستان حالت عادی برقرار است.
رئیس بیمارستان سینا در خاتمه سخنان خود، شرایط بیمارستان را مطلوب خواند و گفت: خوشبختانه در حال حاضر ضریب اشغال تخت بیمارستان به 90 درصد رسیده و تعداد اعمال جراحی نیز افزایش یافته است و این نشان دهنده این موضوع است که دیگر بیماران نیز احساس امنیت می کنند و برای درمان درد خود به درمانگاه ها مراجعه می کنند و باید بپذیریم کرونا نیز جزئی از زندگی ما شده و در بیمارستان با رعایت همه نکات ایمنی و بهداشتی سعی در درمان بیماران داریم.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 14:49- 1399/5/21
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر اخوت علی اصغر - متخصص مغز و اعصاب
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر آریا پانته آ- متخصص روانپزشکی
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات