۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد | Tuesday 11 August 2020  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1399/05/07 : تاریخ مطلب نشست کمیته بحران کووید بیمارستان سینا برگزار شد

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، کمیته بحران کووید 19 بیمارستان سینا، شنبه 4 مردادماه سال 99 در سالن شورای مرکز همایش ها تشکیل جلسه داد.
سوریا بابایی، مدیر دفتر پرستاری بیمارستان در ابتدا به ارائه آمار بیماران مبتلا به کووید این مرکز در هفته گذشته پرداخت و بیان داشت در هفته گذشته از تعداد بیماران درمانگاه الکتیو و میزان اعمال جراحی کاسته شده است.
وی در ادامه گفت؛ برای کاهش رفت و آمد بیماران مبتلا به کووید به درمانگاه الکتیو برای انجام اکو، اتاقی به این منظور در کنار بخش خون و آنکولوژی در نظر گرفته شده است.
مدیر دفتر پرستاری بیمارستان همچنین با توجه به نیاز بیماران مبتلا به کووید به انجام گرافی پیشنهاد استقرار یک دستگاه رادیوگرافی پروتابل در ساختمان شماره 4 را مطرح کرد.
دکتر اتابک نجفی، رئیس ای سی یو ها بیمارستان سینا، ضمن بیان اینکه پروتکل اکسیژن تراپی و  اینتوبه بیماران کووید نوشته شده و بازرسان وزارت خانه نیز این پروتکل را ابلاغ کردند خواستار خریداری دستگاه RO برای بخش های ای سی یو و استقرار آن در کنار دستگاه دیالیز شد تا دیالیز بیماران در همان بخش ای سی یو امکان پذیر شود.
وی در ادامه بر همدلی بیشتر میان دستیاران داخلی و بیهوشی در راستای پیشبرد مطلوب تر درمان بیماران مبتلا به کووید تاکید کرد و پیشنهاد داد، در صورت نیاز به انجام اینتوبه در بخش ها در راستای سرعت بخشیدن به درمان بیماران به گروه بیهوشی و مراقبت های ویژه اطلاع رسانی شود.
دکتر مرضیه پازوکی، فوق تخصص ریه و بیماری های تنفسی نیز پذیرش مسئولیت پلاسما درمانی در بخش های بستری قبل از ورود به بخش ای سی یو  را بر عهده گرفت.
دکتر پویا پاینده مهر، رئیس اورژانس بیمارستان ضمن بیان گزارشی از درمانگاه شبانه روزی بیماران مبتلا به کووید گفت: خوشبختانه برپایی این درمانگاه سبب رضایت بیماران شده و از میزان فشار درمانگاه تخصصی کاسته است.
وی همچنین پیشنهاد کاستن از درخواست های غیر ضروری آزمایش ها در بخش اورژانس را مطرح و با توجه به نیاز بیمارستان به پزشک، جذب نیروهای پزشک طرحی را نیز عنوان کرد.
دکتر محمد طالب پور، رئیس بیمارستان سینا، با بیان اینکه بیمارستان در بحران کووید هیچ تمایلی به تعطیلی آموزش ندارد گفت: خوشبختانه بیمارستان سینا از فضاهای آموزشی وسیعی برخوردار است که می توان با رعایت تمام پروتکل ها بهداشتی و تامین شرایط لازم با نظارت معاونت آموزشی این مرکز، کلاس های را دایر و امتحان برد را نیز برگزار کرد.
وی همچنین تاکید کرد: با تلاش های واحد سمعی و بصری هم اینک امکان برگزاری وبینارهای آموزشی در واحد مذکور ایجاد شده و استادان می توانند با مراجعه به این واحد وبینارهای آموزشی خود را برگزار کنند.
دکتر شاهرخ کربلایی، معاون آموزش بیمارستان بیان داشت، بیمارستان نیازمند یک استودیو برای انجام برنامه های آموزشی مجازی و وبینارها است.
در این نشست دکتر احمد سلیم زاده، رئیس بخش داخلی، دکتر رضا شریعت محرری، رئیس گروه بیهوشی و مراقبت های ویژه بیمارستان، دکتر آذر حدادی، استاد بیماری های عفونی و مهندس هادی مخبر، مشاور رئیس نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

گالری عکس
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 15:21- 1399/5/21
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر محسنی محمد قاسم - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر اعتضادی فرهاد - متخصص بیهوشی و مراقبتهای ویژه
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات