۱۳۹۹ جمعه ۱۴ آذر | Friday 4 December 2020  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1399/05/11 : تاریخ مطلب هیچ کس از کرونا مصون نیست

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، روزنامه ایران در چاپ 8 مردادماه سال 99 با تیتر "بستری بیماران کرونایی با سه علامت در بیمارستان‌ها" به سراغ روسای بیمارستان های تهران رفته و معیار پذیرش بیماران مبتلا به کرونا را از آنها جویا شده است.
دکتر محمد طالب‌پور رئیس بیمارستان سینا نیز درباره معیار بستری بیماران کووید19 در مراکز درمانی با روزنامه ایران به گفتگو نشست و بیان داشت:  موج دوم از حدود یک ماه پیش در حالی آغاز شده که تعداد مراجعات بیمارستانی به عدد بسیار بالایی رسیده است. در میانه پیک اول و دوم روزانه 3 بیمار کرونایی در بخش‌ها بستری می‌شد اما در حال حاضر تعداد بیماران نیازمند بستری به یک باره 43 برابر شده است. در حال حاضر 130 بیمار در بخش کرونای بیمارستان سینا بستری‌اند و نزدیک به 30 بیمار دیگر هم در آی‌سی‌یو هستند که البته این بیماران وضعیت‌شان وخیم است و اینتوبه (لوله گذاری برای تنفس) شده‌اند.
وی می‌افزاید: در مدل‌های ساده و خفیف بیماری افراد برای تریاژ به بیمارستان مراجعه نمی‌کنند اما در حال حاضر مدل مریضی کووید19 عوض شده و بیماری تهاجمی‌تر شده است و تنها درگیری ریه مطرح نیست بلکه آسیب‌های مغزی از جمله ترومبوز وریدی و  علائم شدید گوارشی در مبتلایان به کرونا دیده می‌شود و چون علائم متنوع‌تر شده، هر کسی با هر علائمی  که پیدا می‌کند به بیمارستان مراجعه می‌کند. برخی از این علائم مهم هستند و باید از نظر پزشکی بررسی شوند. پزشک واحد تریاژ نیز بر اساس آخرین پروتکل‌های وزارت بهداشت و بررسی علائم بالینی بیمار تصمیم به بستری بیمار می‌گیرد.
دکتر طالب‌پور معتقد است؛ هنوز مردم کرونا را جدی نگرفته‌اند و همچنان شیوع بیماری بسیار بالا است. 4 ماه پیش  80 درصد مبتلایان به کووید19 بیماران زمینه‌ای و افراد مسن بودند اما امروز جوانان 30 ساله‌ای را می‌بینیم که به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی در کمتر از 48 ساعت به دلیل التهاب شدید ریه فوت می‌کنند. این خبر بدی است اما واقعیت این است که هیچ کسی از کرونا مصون نیست.
این خبر در برنامه صبح دیگر شبکه آموزش در بخش روزنامه توسط نیما کرمی؛ مجری این برنامه بازخوانی شد.
علاقمندان می توانند برای دیدن این بخش از برنامه صبح دیگر اینجا کلیک کنند.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 08:34- 1399/9/14
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر محسنی محمد قاسم - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر ایمانی فرساد - متخصص بیهوشی و مراقبتهای ویژه
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات