۱۴۰۰ شنبه ۳ مهر | Saturday 25 September 2021  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1399/06/26 : تاریخ مطلب برگزاری دومین سالگرد درگذشت دکتر سید جلال سید فرشی، استاد پیشکسوت جراحی بیمارستان سینا

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، دومین سالگرد درگذشت دکتر سید جلال سید فرشی، استاد پیشکسوت جراحی بیمارستان سینا در حاشیه مورنینگ جراحی این مرکز، سه شنبه 25 شهریورماه سال 99 برگزار شد.

دکتر عبدالحمید حسابی، استاد پیشکسوت بیمارستان سینا در این مراسم بیان داشت: 24 شهریور ماه سال 97 دکتر سید فرشی به دیار باقی شتافت. ایشان یازدهم بهمن ماه سال 1311 به دنیا آمد و با اصرار خود زودتر از 7 سالگی وارد مدرسه شد و دوران دبیرستان ایشان مصادف با زمان خودمختاری آذربایجان شد و در آن زمان خانواده ایشان از آذربایجان به تهران مهاجرت کردند و دوران دبیرستان را در مدارس تهران گذراند.

دکتر حسابی در ادامه افزود: سال 1329 به اتفاق دکتر سید فرشی وارد دانشکده پزشکی شدیم و تقریبا تمام دوران با هم بودیم و در سال 1335 دوره طب را به پایان رساندیم و دوره تخصص را در سال 1338 با هم دیگر پشت سرگذاشتیم و مراتب استادیاری، دانشیاری، استادی و بازنشستگی را با هم گذراندیم و ارتباط نزدیکی با هم داشتیم. من و دکتر سید فرشی باهم مطب مشترک داشتیم و بسیار به هم نزدیک بودیم.

سال 1340 بعد از تشکیل بیمارستان شهدای تجریش، من و دکتر سید فرشی به دستور پروفسور عدل از اولین گروه هایی بودیم که برای طبابت به آن بیمارستان رفتیم و نزدیک چند سال در آنجا خدمت کردیم و در سال سوم خدمت در بیمارستان شهدای تجریش، فرصت مطالعاتی برای دکتر سید فرشی پیش آمد و ایشان به فرانسه به مدت یکسال عظیمت کرد و در این مدت مکاتباتی با هم داشتیم. سال آخری که ایشان می خواست بازگردد، نامه ای نوشت که من نیز به فرانسه بروم تا با یکدیگر به کشور بازگردیم و من نیز چنین کردم و  با ماشین ایشان تمام اروپا را طی کردیم و به ایران بازگشتیم. اشتراکات من و دکتر سید فرشی خیلی فوق العاده و زیاد بود.

استاد پیشکسوت بیمارستان سینا در مورد خصوصیات دکتر سید فرشی گفت: ایشان از حافظه بسیار قوی برخوردار بود و بسیار عملگرا بود. دکتر حسابی در انتهای سخنان خود با خواندن شعری یاد و خاطره دکتر سید فرشی را گرامی داشت.

دکتر علی یعقوبی، استاد پیشکسوت جراحی بیمارستان سینا نیز در ادامه مراسم گفت: من شهادت می دهم استادان آن زمان اصلا انگیزه مالی نداشتند و دکتر سید فرشی و حسابی معتقد بودند بیمارانی که وارد بیمارستان دولتی می شوند بدون پرداخت ریالی باید خدمات عالی را بگیرند و درمان شوند.

 

 
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 15:17- 1400/7/3
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر سیاوشی بابك - متخصص جراحی استخوان و مفاصل( ارتوپدی) و فلوشیپ هیپ
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر رضایی فر آتیه- متخصص قلب
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات