۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ آبان | Thursday 29 October 2020  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1399/07/21 : تاریخ مطلب نشست کمیته بحران کووید 19 بیمارستان سینا با حضور رئیس سازمان انتقال خون برگزار شد

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا؛ نشست کمیته بحران کووید 19 این مرکز با حضور دکتر پیمان عشقی، رئیس سازمان انتقال خون  و دکتر محمد رضا مهدی زاده، مدیر کل انتقال خون استان تهران  طبق روال هر هفته، شنبه 19مهر ماه سال 99 برگزار شد.
در این نشست بعد از ارائه آمار هفته سی و سوم بیماران مبتلا به کووید بیمارستان، دکتر محمد طالب پور، رئیس بیمارستان با بیان خوشامدگویی به میهمانان این نشست گفت: دکتر عشقی از دانشمندان کشور هستند که در خصوص پلاسما درمانی در بیماران کووید19 به تحقیق و پژوهش پرداخته اند، ایشان پیشنهاد پلاسما درمانی در بیماران مبتلا به کووید 19 بیمارستان سینا را بر اساس معیارهای سازمان انتقال خون مطرح کرده اند که پذیرش این پیشنهاد منوط به تایید کمیته علمی کرونا بیمارستان است و سازمان انتقال خون در صورت پذیرش این پیشنهاد پلاسمای مورد نیاز در اختیار بیمارستان قرار خواهد داد.
دکتر عشقی گفت: در رابطه با پلاسما درمانی باید واقع بینانه نگاه شود از زمانی که شیوع کرونا رسما در کشور اعلام شد 2 هفته بعد سازمان انتقال خون کارآزمایی در بیمارستان بقیه الله آغاز کرد و بعد نیز در 10 بیمارستان سطح کشور اجرا شد و در اردیبهشت ما این کارآزمایی به اتمام رسید. هدف ما از پلاسما درمانی، جلوگیری از پیشرفت بیماری از فاز اولیه به فاز پیشرفته در افراد مبتلا است. سپس رئیس سازمان انتقال خون به تشریح نتایج به دست آمده از کارآزمایی پرداخت.
سپس استادان کمیته بحران کووید 19 بیمارستان به ارائه نظرات خود در زمینه پلاسما درمانی پرداختند.
در ادامه جلسه رئیس بیمارستان سینا، موضوع افزایش بخش جدید ویژه بیماران مبتلا به کرونا را مطرح  کرد و گفت: افزودن یک بخش دیگر سبب افزایش فشار های اجتماعی خواهد شد و باید تمامی کادر درمان، توانایی مورد نیاز را داشته باشند وی همچنین با توجه به خوشنام بودن بیمارستان سینا در زمینه درمان بیماران مبتلا به کووید پیشنهاد دایر کردن مرکزی درمانی دیگری در نقطه ای از شهر را عنوان کرد که بیماران مبتلا به آن مکان ارجاع داده شوند و در بیمارستان سینا به درمان دیگر بیماری ها بپردازند.
مهندس هادی مخبر، مشاور رئیس به ارائه گزارشی در خصوص نحوه کار اکسیژن ساز ها پرداخت و از زحمات کارکنان تاسیسات در مدت زمان بحران کرونا که بی وقفه در حال تلاش هستند قدردانی کرد. وی در ادامه از پیشنهاد دایر کردن مرکز درمانی سینای 2 استقبال کرد و گفت: این پیشنهاد می تواند در آینده نیز به نفع بیمارستان سینا باشد.
سوریا بابایی، مدیر دفتر پرستاری بیمارستان با استقبال از پیشنهاد مطرح شده گفت: برای دایر شدن مرکز درمانی جدید نیازمند نیروی کار جدید هستیم.
دکتر پویا پاینده مهر، رئیس بخش اورژانس این مرکز پیشنهاد ظرفیت سنجی اکسیژن رسانی بیمارستان را مطرح و بیان داشت: باید بر این اساس بیمار مبتلا به کووید پذیرفته شود.
دکتر مهدی ابراهیمی، معاون درمان بیمارستان، بر نیاز سنجی تخت های ای سی یو برای بیماران کووید در مرکز درمانی جدید و نیروی انسانی متخصص تاکید کرد و گفت: با در نظر گرفتن این مسائل انتقال دادن بیماران مبتلا به کووید بیمارستان سینا به مرکز درمانی سینای 2 مثمر ثمر واقع خواهد شد.
دکتر رضا شریعت محرری، رئیس گروه بیهوشی نیز پذیرش این پیشنهاد را نیازمند بررسی بیشتر دانست.
دکتر آذر حدادی، استاد بیماری های عفونی این مرکز شفاف سازی مسائل مختلف و بررسی ابعاد گوناگون بازگشایی مرکز درمانی جدید را ضروری دانست.
دکتر محمد کاظم آقامیر، مشاور رئیس بیمارستان نیز بر ضرورت امکان سنجی در راستای بازگشایی مرکز درمانی جدید تاکید کرد.
دکتر علی شکوری راد، رئیس بخش رادیولوژی عنوان کرد: اساسا نباید بیمارستان های جنرال درگیر بیماران مبتلا به کرونا شود و با توجه به اینکه معلوم نیست تا چه زمانی شیوع کرونا ادامه یابد، باید بیماران مبتلا به کووید در خارج از این مراکز درمان شوند.
دکتر مرضیه پازوکی، فوق تخصص بیمارهای تنفسی، ضمن رضایت از خارج سازی بیماران مبتلا به کووید از بیمارستان به مرکز دیگری برای انجام این پروژه، نیاز به تامین نیروی متخصص برای آن مرکز را ضروری دانست.
گالری عکس


نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 08:15- 1399/8/8
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر حسینی سيدرضا - متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر سلیم زاده احمد- متخصص داخلي، فوق تخصص روماتولوژی
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات