۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ اسفند | Wednesday 3 March 2021  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1399/10/11 : تاریخ مطلب نشست هیئت رئیسه و روسای بخش ها بیمارستان سینا برگزار شد


 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، نشست هیئت رئیسه و روسای بخش های بیمارستان سینا، چهارشنبه 10 دی ماه سال 1399 برگزار شد.
دکتر محمد طالب پور، رئیس بیمارستان سینا در این نشست ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و تبریک ولادت حضرت مسیح (ع) و با آرزوی سلامتی برای دکتر علی شکوری راد، رئیس بخش رادیولوژی این مرکز گفت: دکتر شکوری راد در ایام بحران کرونا، فداکارانه در زمینه اقدامات رادیولوژی برای این بیماران فعالیت چشمگیری داشتند.
و در ادامه بیان داشت: موج سوم کووید19 در بیمارستان سینا در شرایطی که نزدیک به 140 تخت به بیماران مبتلا اختصاص داده شده بود و با ویزیت تریاژ، حدود 20 هزار بیمار مبتلا که از این تعداد 4 هزار و پانصد نفر بستری شدند را از سر گذراندیم و متاسفانه میزان مرگ و میر در موج سوم، نسبت به 2 موج قبلی بیشتر بود. میانگین کلی مرگ و میر در کل کشور 25 درصد برآورد شده و در بیمارستان سینا از میان بیماران مبتلا مراجعه کننده 19 درصد مرگ برآورده شده است که خوشبختانه با تلاش های کادر درمان، میزان مرگ و میر در بیمارستان سینا نسبت به کل کشور از رتبه پایین تری برخوردار بوده است و در طول دوران شیوع بیماری میزان آمارهای بیماران از دست رفته بیمارستان سینا نسبت به کل کشور آماری پایین تری را به خود اختصاص داده است.
در طول این دوران در این مرکز در حدود 5 هزار سی تی اسکن انجام شد که این مساله فشار مضاعفی بود که بر استادان، دستیاران، پرستاران، کادر درمانی و همکاران پاراکلینیکی، خدمات و پشتیبانی وارد کرد.
در این مدت همکاران بیمارستان سینا شاهد وقایع تلخی همچون مرگ و میر بسیاری از هموطنانشان در بیمارستان و حتی درگذشت عزیزان خود بودند و این مساله تاثیرات بسزای روحی در سطح بیمارستان از خود به جای گذاشت.
و از دیگر عوارض شیوع کرونا در سطح بیمارستان، مساله آموزش بود زیرا به علت شیوع بیماری، امکان برگزاری کلاس های حضوری کاهش یافته بود.
همچنین در این مدت، مدیریت بیمارستان به علت هزینه های ناخواسته و لحظه ای که به وجود آمده بود در شرایطی که درآمد چندانی هم بیمارستان نداشت بسیار مشکل و سخت بود.
 دکتر طالب پور در ادامه افزود: در حقیقت هدف از برگزاری این جلسه یاری خواستن از سرمایه های اصلی بیمارستان است که با روحیه مثبت و جمعی که همیشه در فضای بیمارستان از خود بروز داده اند بتوانیم بر عارضه های دوران شیوع کرونا فایق آیم و با حفظ روحیه جمعی در راستای افزایش انگیزه استادان جوان تر، دستیاران، اینترن ها و دانشجویان تلاش کنیم تا روحیه انفعالی که به وجود آمده را به روحیه نشاط و سرزندگی تبدیل شود.
وی با اشاره به این مساله که موج سوم شیوع کووید نیز خوشبختانه روبه اتمام است ضمن تاکید به بازگشت به شرایط عادی، گفت: باید با انگیزه بخشیدن در گروه های مختلف، شرایط عادی بیمارستان را از سر بگیریم و به مساله آموزش تاکید بیشتری داشته باشیم و کلاس های حضوری با رعایت شیوه نامه های بهداشتی را جدی تر برگزار کنیم.
دکتر طالب پور، همچنین ضمن قدردانی از هیئت رئیسه بیمارستان بیان داشت: دکتر مهدی ابراهیمی، معاون درمان در این مدت در زمینه مدیریت درمان تلاش های بسیاری به ثمر رساندند و در این دوران آینده بیمارستان به فراموشی سپرده نشد و با نظر بزرگان بیمارستان، مواردی را که برای 10 سال آینده بیمارستان لازم بود مشخص و تدوین شد و در حال رایزنی در سطح دانشگاه و مجلس برای اختصاص ردیف بودجه برای بیمارستان سینا به عنوان اولین بیمارستان و سمبل پزشکی در سطح مملکت هستیم.
مهندس هادی مخبر، مشاور رئیس بیمارستان با بیان اینکه خوشبختانه موج سوم کووید روبه اتمام است گفت: در  این دوران شرایط خیلی سختی سپری شد ولی در این مدت سعی شد تجهیزات لازم برای گروه های مختلف از طریق هیئت امنا یا خیرین تهیه شود و حتی از کارها و فعالیت های عمرانی نیز کاسته نشد.
بیمارستان سینا با حضور استادان برجسته و همبستگی که میان همکاران آن دیده می شود همیشه به دار بودن فضای صمیمی معروف است و امیدوارم هرچه زودتر به حالت عادی بازگردد.
دکتر شاهرخ کربلایی، معاون آموزشی بیمارستان نیز با تاکید بر ارزیابی شرایط برای موج های دیگر شیوع کووید، عادی سازی بیمارستان را مثمر ثمر دانست.
دکتر مهدی ابراهیمی، معاون درمان بیمارستان ضمن قدردانی از استادان و حاضران جلسه گفت: بار مالی بسیاری زیادی را شیوع بیماری کووید بر مراکز درمانی از جمله بیمارستان سینا وارد کرده است. با توجه به اینکه دستیاران طی یکسال گذشته به علت شیوع بیماری کووید بیشتر مشغول ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا بودند باعث شده بیمارستان مقداری از حالت عادی خود فاصله بگیرد و ما باید شرایطی را به وجود آوریم که اورژانس بیمارستان در خصوص پذیرش بیماران غیر کرونایی مانند سابق فعال شود و برای این سوال که آیا موجی دیگر از شیوع کرونا جامعه را تهدید می کند هیچ پاسخ روشنی وجود ندارد اما آنچه از آمارهای کل کشور و شهر تهران برآورد می شود این است که تقریبا 10 درصد تخت های مراکز درمانی برای بیماران کووید19 فعال است و بهترین تصمیمی که در حال حاضر می توان گرفت این است که باید روبه سوی عادی سازی حرکت کنیم و در صورت بروز شیوع مجدد بیماری، دوباره بخش های کرونایی را بازگشایی کنیم.
دکتر هادی احمدی، رئیس بخش VIP بیمارستان نیز عنوان داشت: در این مدت در گروه جراحی سعی شد به هیچ عنوان از فعالیت های درمانی کاسته نشود اما متاسفانه ترس از کووید باعث شده بیماران غیر مبتلا به کرونا از بیمارستان فاصله بگیرند و باید با ترس زدایی از بیمارستان، باز هم به درمان بیماران بپردازیم.
دکتر محمد شیرانی، رئیس بخش جراحی مغز و اعصاب بیمارستان گفت: با شیوع کرونا، به شکلی جهان از حرکت ایستاد و بشریت به فکر فرورفت و مجدد در حال بازسازی است. صرفا اینکه فقط فروش خدمت یا تحصیل علم را نگاه کنیم کافی نیست بلکه مساله این است که داستان بیماری های ویروسی، داستانی پایان ناپذیر است و مساله مهم این است که آموزش ها، اقتصادها، فرهنگ ها و مهاجرت ها در سطح جهان تغییر کرده و به سبک سابق برنخواهد گشت و باید گذشته را فراموش کرد. کرونا باعث شد تند دویدن بشر متوقف شود و باید به روانشناسی جامعه همراه با کرونا نگاه شود. کرونا فرهنگ جدیدی را در جهان ایجاد کرد و باید به این مساله توجه شود که چقدر به تولید خدمت نیاز است و این تولید خدمت برای چه کسانی خواهد بود. طبق نظر مقام معظم رهبری ما برای مبحث ویروس به یک قرارگاه دائمی نیاز داریم و باید با ویروس ها همزیستی پیدا کنیم و باید با یک تحلیل به سراغ آینده رفت و تلاش کرد.
دکتر احمد سلیم زاده، رئیس بخش داخلی بیمارستان با بیان اینکه در حال حاضر بیماری روبه افول است و در مسیر عادی سازی هستیم ولی باید در خصوص درمانگاه ها با توجه بیشتری عمل کرد گفت: خوشبختانه آمارها نشان دهنده این است که میزان شیوع زیاد بالا نیست اما بیماری همچون مار خفته است و نمی توان گفت باز نخواهد گشت و توصیه من این است که شیوه نامه های بهداشتی به خصوص در درمانگاه و برای بیماران سرپایی با جدیت بیشتری در روند عادی سازی رعایت شود.
دکتر گلناز مرادی، هیئت علمی رادیولوژی نیز به بیان آمار شبانه روز گذشته بیماران مبتلا به کووید مراجعه کننده به بخش رادیولوژی بیمارستان پرداخت.
دکتر حسین حیدر، رئیس بخش فک و صورت بیمارستان ضمن قدردانی از تلاش های مسئولان، استادان و همکاران بیمارستان در یکسال گذشته گفت: با توجه به اینکه در گروه جراحی فک و صورت، بیماران بسیاری نیازمند ارائه خدمات درمانی هستند از هفته آینده در بخش جراحی فک و صورت با برنامه ریزی که شده ان شاء الله فعال تر از گذشته به فعالیت درمانی خواهیم پرداخت.
دکتر منصوره تقاء، رئیس بخش نورولوژی با تاکید به مساله آموزش بیان داشت: در این مدت بسیاری از کلاس ها به صورت مجازی برگزار شد و بر بازنگری شیوه آموزش در سطح دانشگاه تاکید کرد.
دکتر ابوالقاسم محسنی، رئیس بخش ارولوژی 1 گفت: در این مدت بیمارستان سینا بسیار فداکارانه در عرصه درمان کووید 19 عمل کرده است. همکاران طب اورژانس خط مقدم پذیرش بیماران غیر کرونایی هستند.
دکتر محمدرضا نیکوبخت، رئیس بخش ارولوژی 2  بیمارستان، ضمن تشکر از استادان گفت: در طی این یکسال گذشته  در بخش ارولوژی 2 در سطح آموزش و درمان سعی شد با تمام توان حرکت شود.
دکتر سیده هاله اشرف، معاون پژوهشی بیمارستان، ضمن تاکید بر ویزیت آنلاین بیان داشت: بسیاری از بیماران نیازمند ویزیت حضوری هستند اما برخی از بیماران نیاز به ویزیت حضوری ندارند و می توان از طریق ویزیت آنلاین به درمان آنان پرداخت و این بستر از طریق دانشگاه علوم پزشکی تهران آماده شده است.
دکتر عفت رازقی، رئیس بخش دیالیز بیمارستان با تاکید بر تشویق مالی و معنوی دستیاران گفت: برای اینکه دستیاران در مبحث آموزش و درمان فعالانه کار کنند نیاز است به آنها نگاه ویژه داشته باشیم و با این نگاه در آنها ایجاد انگیزه کنیم.
دکتر محمدرضا ظفرقندی، رئیس بخش جراحی عروق بیان داشت: ویزیت آنلاین در نوبت اول غیر قانونی است و برای مراجعه مجدد می توان از این شیوه استفاده کرد و در این خصوص 3 مبحث وجود دارد که شامل زیرساخت، مالی و مستندسازی است. در حال حاضر بیمه ها الزام قانونی داشته اند که از دی ماه نسخه الکترونیک ایجاد کنند اما به علت آماده نبودن زیرساخت های مورد نیاز و عدم آمادگی همکاران، نسخه الکترونیک به تعویق افتاده است.
وی در خصوص آموزش هم بیان داشت: هیچگاه ویزیت و آموزش مجازی نمی تواند جایگزین ویزیت و آموزش حضوری شود و باید در نحوه آموزش نیز به سمت حضوری حرکت کنیم ولی در شرایط متغیر نمی توان تصمیمات قطعی گرفت.

گالری عکس
 
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 05:43- 1399/12/13
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر مرتضی غوغایی - متخصص داخلی
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر وهبی زاد فهیمه - متخصص مغز و اعصاب
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات