۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ اسفند | Wednesday 3 March 2021  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1399/10/21 : تاریخ مطلب رئیس بخش مراقبت های دارویی بیمارستان سینا از سازماندهی خدمت تلفیق دارویی در این مرکز خبر داد

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، دکتر فرهاد نجم الدین، رئیس بخش مراقبت های دارویی بیمارستان سینا از سازماندهی خدمت تلفیق دارویی (medication reconciliation) در آینده ای نزدیک در بیمارستان سینا خبر داد.
وی ضمن بیان این خبر، تلفیق دارویی را به عنوان یکی از ارکان اصلی ایمنی درمان خواند و افزود: هدف اصلی این خدمت ارتقای ایمنی بیماران از طریق جلوگیری از قطع ناخواسته، تغییر ناخواسته یا مصرف چندباره داروها است.
دکتر نجم الدین همچنین به توضیح تلفیق داوریی در مراحل مختلف پذیرش و ترخیص بیماران پرداخت و گفت: تلفیق دارویی حین پذیرش شامل اخذ شرح حال دارویی کامل از داروهای قبل از بستری، مقایسه آن با داروهای تجویز شده پس از پذیرش و شناسایی داروهایی است که تغییر یافته و یا مصرفشان متوقف شده است که به آن مغایرت های دارویی یا discrepancy گفته می شود. مرحله آخر تلفیق دارویی، پیگیری مغایرت های دارویی است که شامل اطلاع رسانی به پزشک می شود. در این مرحله پزشک معالج موارد مغایرت را مرور می کند و درصورتی که تغییرات مربوطه تعمدی باشد دستور به ادامه درمان می دهد که به آن clarification یا شفاف سازی میگویند. در صورتی که مغایرت ها تعمدی نباشد، دستور به اصلاح رژیم درمانی خواهد داد.
در زمان ترخیص نیز فرایند مشابهی صورت می گیرد با این تفاوت که 3 فهرست دارویی شامل داروهای پیش از بستری، آخرین کاردکس دارویی و داروهای تجویز شده پس از ترخیص با هم مقایسه شده و مغایرت های مربوط به آن شناسایی و شفاف سازی می شود.
رئیس بخش مراقبت های دارویی بیمارستان سینا در خاتمه سخنان خود ابراز امیدواری کرد که با بستر سازی مناسب در بیمارستان، این خدمت هر چه سریعتر توسعه یابد و سهم مهمی را در ارتقای ایمنی بیماران ایفا کند.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 06:20- 1399/12/13
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر بخت آور خديجه - متخصص رادیولوژی
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر طالب پور محمد- متخصص جراحي عمومي، فوق تخصص لاپاروسکوپي
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات