۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ اسفند | Wednesday 3 March 2021  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1399/10/22 : تاریخ مطلب در چهل ششمین هفته شیوع بیماری کرونا، نشست کمیته بحران بیمارستان سینا برگزار شد

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، نشست کمیته بحران کووید 19 بیمارستان سینا طبق روال هر هفته، شنبه 20 دی ماه سال 1399 برگزار شد.
در ابتدای این نشست به ارائه گزارش آمار هفته چهل و ششم بیماران مبتلا به کرونا بیمارستان سینا پرداخته شد و در ادامه صغری صفری، جانشین مدیر پرستاری بیمارستان به بیان گزارشی از تعداد اعمال جراحی انجام شده و مراجعان درمانگاه تخصصی بیمارستان در هفته گذشته پرداخت و در ادامه خبر از بازگشت بخش کموتراپی به محل قبل و بازگشایی مجدد بخش فک و صورت در ساختمان شماره 5 و پذیرش بیمار را اعلام کرد.
دکتر اتابک نجفی، رئیس بخش های ای سی یو بیان داشت: بخش ای سی یو جنرال 2 مراحل شستشو و ضدعفونی را پشت سر گذاشته و آماده پذیرش بیماران غیر مبتلا به کرونا است.
دکتر پویا پاینده مهر، رئیس بخش اورژانس بیمارستان نیز گفت: در هنگام انتقال بیماران از اورژانس به بخش ها و اعلام نیاز بیمار به اتاق ایزوله، طبق مصوبه کمیته کووید، تشخیص و تایید پزشکان متخصص داخلی بیمارستان ضرورت دارد.
مهندس هادی مخبر، مشاور رئیس بیمارستان ضمن ابراز خرسندی، خبر به بهره برداری رسیدن اولین دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان سینا را اعلام کرد و گفت: با تمام سختی های پیش رو و با تلاش های همکاران، اولین دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان به بهره برداری رسید و در ایام شیوع کووید 2 مخزن اکسیژن در بیمارستان مستقر شده بود و دومین دستگاه اکسیژن ساز نیز در مراحل راه اندازی است.
وی همچنین افزود؛ علاوه بر ژنراتورها، UPS های ساختمان اورژانس نیز نصب شد و قابل بهره برداری است.
دکتر محمد طالب پور، رئیس بیمارستان سینا با بیان اینکه در زمان شیوع بحران کووید، بسیاری از کمبودها در بیمارستان حس شد گفت: در حال حاضر که از نظر وضعیت بحرانی در شرایط مساعدتری قرار داریم از استادان و همکاران بخش های گوناگون می خواهم نیازهای موجود را بررسی و اعلام کنند تا برای موج بعدی بیماری بررسی و تامین شود.
دکتر مهران ستوده نیا، متخصص طب اورژانس با ذکر این مطلب که با وجود کاهش چشمگیرتعداد بیماران کووید19 برای آرامش بخشیدن به بیماران غیر کرونایی وجود لاین بخش کرونایی در اورژانس ضروری است هر چند در این بخش هیچ بیمار بستری وجود نداشته باشد.
دکتر مرضیه پازوکی، فوق تخصص بیماری های تنفسی و ریه نیز ضمن تایید نظر دکتر ستوده نیا بر لزوم وجود لاین بخش بیماران مبتلا به کرونا در اورژانس تاکید کرد.
و در جمع بندی نهایی مقرر شد لاین بخش اورژانس برای آرمش بیماران باقی بماند و در راستای عادی سازی، تابلو آن بخش برداشته شود.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 06:12- 1399/12/13
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر احمدی آرزو - متخصص بيهوشي و مراقبت هاي ويژه
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر اعتضادی فرهاد - متخصص بیهوشی و مراقبتهای ویژه
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات