۱۴۰۰ سه شنبه ۴ آبان | Tuesday 26 October 2021  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1400/06/17 : تاریخ مطلب گفتگوی تلفنی رئیس بیمارستان سینا با برنامه تیتر شب شبکه خبر/ ضرورت افزایش اعتماد عمومی در واکسیناسیون کرونا

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا؛ دکتر محمد طالب پور، رئیس بیمارستان سینا، دوشنبه 15 شهریورماه سال 1400 در گفتگو با برنامه تیتر شب شبکه خبر با موضوع ضرورت افزایش اعتماد عمومی در واکسیناسیون کرونا گفت: بیمارستان سینا نزدیک به 50 در صد تخت های خود را طبق پروتکل دانشگاه به بیماران کرونایی اختصاص داده است. در موج پنجم مطابق منحنی و نمودار های موجود، بیماری 2 بار به اوج شیوع خود رسید، ولی خوشبختانه نزدیک به 10 روز است که این موج روبه افول و کاهش است و این سیر خبر خشنود کننده ای برای همه ماست.
در حال حاضر نزدیک به 140 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان سینا بستری هستند، خوشبختانه در موج پنجم بسیاری از بیماران به صورت سرپایی و با تجویز داروهای مانند رمدسیویر در حال درمان هستیم در نتیجه التزام بستری کردن بیماران به مراتب کمتر شده است.
از لحاظ سیر بیماران، ما در بیمارستان سینا، بیماران بدحالی داریم که در بخش بستری هستند و به خاطر محدودیت ها ICU متاسفانه امکان اینکه سرویس دهی کامل و ایده آل به آنها ارائه دهیم را نداریم. امکان تامین بیش از 40 تخت ای سی یو در بیمارستان وجود ندارد و برخی از بیماران در بخش اینتوبه هستند و در خارج از بخش ای سی یو مراقبت های لازم برای آنها انجام می شود.
عمده مشکل ما نیز کمبود نیروی پرستاری ای سی یو خارج از ظرفیت بیمارستان است و در تلاشیم تا از پرستاران ای سی یو خارج از بیمارستان دعوت به عمل بیاوریم تا با کمک آنها به بیماران خارج از ای سی یو که نیازمند خدمات ویژه هستند رسیدگی مطلوبتری شود.
طبق بررسی های آماری که در بیمارستان انجام می شود بیماران مبتلا به کرونا که در بیمارستان ما فوت شدند هیچکدامشان به صورت کامل واکسیناسیون نشده بودند یعنی هیچ بیماری که 2 دوز واکسن دریافت کرده باشد و حداقل 2 هفته بعد از واکسیناسیون دوم را پشت سر گذاشته باشد نداشتیم که فوت کرده باشد. البته بیمارانی داشتیم که بیماری زمینه ای مانند دیابت داشتند که البته آنها نیز با NIY بهبودی پیدا کردند.
در میان بیماران مبتلا به کرونا، افرادی بودند که تک دوز واکسینه شده بودند و بیشتر درمان سرپایی دریافت می کردند.
می تواند گفت واکسن زدن یک وظیفه عمومی است حتی اگر فردی اعتقاد به واکسیناسیون ندارد باید برای حفظ جان هموطنان خود هم که شده واکسن بزند، زیرا ممکن است فردی ناقل باشد ولی با مشکلی مواجه نشود اما افراد دیگر را مبتلا کند. تزریق واکسن برای هر فرد، یک رسالت محسوب می شود. و در حال حاضر که انجام واکسیناسیون برای هر فرد ایرانی امکان پذیر است باید به عنوان یک وظیفه به آن نگاه کند تا محیط جامعه ایمن شود و این محدودیت های شدیدی که همچنان همه را آزار می دهد بر طرف شود.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 08:37- 1400/8/4
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر ابراهیمی مهدی - فوق تخصص غدد
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر مرتضوی ابوالقاسم - متخصص جراحی مغز و اعصاب
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات