۱۴۰۰ سه شنبه ۴ آبان | Tuesday 26 October 2021  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1400/06/21 : تاریخ مطلب نشست هیئت رئیسه بیمارستان سینا با روسای بخش های این مرکز برگزار شد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، نشست هیئت رئیسه بیمارستان سینا با روسای بخش های این مرکز، چهارشنبه 17 شهریورماه سال 1400 برگزار شد.
دکتر محمد طالب پور، رئیس بیمارستان سینا، ضمن قدردانی از خدمات و همدلی استادان در زمان بحران کووید به معرفی 3 عضو جدید هیئت رئیسه بیمارستان، مینا نجفی در سمت مدیر پرستاری، دکتر محمدرضا قینی در سمت معاون آموزشی و دکتر محدثه آزادواری در سمت معاون پژوهشی پرداخت و از خدمات و فعالیت های شایسته سوریا بابایی، دکتر کربلایی و دکتر اشرف در زمان تصدی سمت های مدیر پرستاری، معاونت های آموزشی و پژوهشی قدردانی کرد.
وی در ادامه با تاکید به مبحث آموزش دستیاران بیان داشت: طی یکسال و نیم گذشته با شیوع بیماری کووید، مبحث آموزش کمی کمرنگ شده است و پررنگ شدن و برگزاری دوباره کلاس های آموزشی نیازمند یک عظم عمومی است و مشارکت همه استادان را می طلبد.
دکتر طالب پور همچنین با اشاره به راه اندازی نرم افزار این لب و امکان نصب این نرم افزار بر روی گوش های همراه گفت: به کمک نرم افزار این لب می تواند گزارش عمل و شرح حال بیمار را در سیستم HIS ثبت کرد و با توجه به اینکه گوشی همراه همیشه در دسترس است این امکان را برای دستیاران به وجود می آورد که در وقت هایی که سرشان خلوت تر است به این امر بپردازند.
رئیس بیمارستان سینا موضوع چالش های دوره دستیاری را نیز یکی دیگر از مباحث مطرح خواند و گفت: باید انتظارات، مشکلات و چالش های دستیاران را شناخت و با رفع آنها، در راستای آموزش ادامه طریق داد.
 دکتر محمدرضا قینی، معاون آموزشی بیمارستان بیان داشت: برای من باعث افتخار است که در کنار استادان عزیز برای مسائل آموزشی دستیاران و کارآموزان قدم هایی را بتوانم بردارم. در حال حاضر در مساله آموزش به خاطر شیوع کرونا یک سلسله مشکلاتی به گروه های آموزشی تحمیل شده است. فعالیت دستیاران بیش از یکسال و نیم است که تحت شعاع کرونا قرار گرفته و بسیار با افت آموزشی و ویزیت بیمار مواجه شده اند زیرا آموزش بیمارستانی تنها کتاب خواندن نیست باید بر سر بالین بیمار رفت. چون در این مدت بیشتر بیماران کووید بستری شدند و دستیاران به درمان آنان مشغول بودند و این مساله فشار عظیمی را به آموزش دستیاران وارده کرده و همچنین بار روانی بسیار سنگینی را نیز بر آنان تحمیل کرده است. تمام تلاش ما این است که تا جای امکان این مشکلات را رفع کنیم.
وی در ادامه تصریح کرد: بیمارستان سینا جزو معدود بیمارستان هایی بود که در زمان شیوع کرونا حداکثر تلاش خود را کرد تا اتاق های عمل الکتیو به صورت حداقلی به فعالیت خود ادامه دهد تا دستیاران از کار معقول خود جدا نیفتند. و ان شاء الله با همکاری روسای بخش ها فعالیت های آموزشی ادامه و گسترش پیدا کند.
دکتر قینی با اشاره به برنامه های آموزشی در بیمارستان افزود: از زمانی که کرونا شیوع پیدا کرد و آموزش ها به صورت مجازی در آمد برخی از جنبه های آموزشی دستیاران با افت مواجه شد مانند ویزیت های آموزشی دستیاران که این بازخورد از طرف خود دستیاران نیز به ما منتقل شده است. ان شاء الله از ابتدای مهر ماه با توجه به اینکه اکثریت استادان و دستیاران واکسینه شده اند در تلاشیم که برگزاری کلاس های حضوری را افزایش دهیم. هر سال با شروع سال تحصیلی جدید برای دستیاران کارگاه های آشنایی با بیمارستان برگزار می شود که سال گذشته به صورت آنلاین برگزار شد و طبق برآورد انجام شده عملا برگزاری آنلاین این کارگاه بی فایده بوده و تعداد زیادی از دستیاران در این برنامه شرکت نکرده اند و امسال تصمیم گرفته شده با توجه به اینکه دستیارن جدید از اول آبان در بیمارستان حضور پیدا می کنند این کارگاه آموزشی به صورت حضوری برگزاری شود.
معاون آموزشی بیمارستان با تاکید بر آموزش استفاده از نرم افزار این لب و HIS بیمارستان به دستیاران افزود: استفاده از این نرم افزارها در سطح بیمارستان برای ما در اولویت قرار دارد و برنامه بلند مدت بیمارستان بر این امر استقرار یافته که تمام اطلاعات بیمارستان  به صورت الکترونیک وارد سیستم HIS شود و در گام اول بنا داریم خلاصه پرونده به صورت الکترونیک وارد سیستم HIS شود.
سلامت روان دستیارن و تاکید بر آن از دیگر مباحثی بود که دکتر قینی در این نشست به آن پرداخت.
دکتر مهدی ابراهیمی، معاون درمان بیمارستان سینا نیز با تاکید بر استفاده از نرم افزارهای این لب و HIS بیان داشت: به کمک این نرم افزارها انجام پیگیری ها نیز ساده تر شده و خوشبختانه استادان جوان به خوبی از آن بهره می گیرند. باید از سیستم کاغذی عبور کنیم و وارد سیستم های الکترونیک شویم و خود این امر با توجه به اینکه کل جامعه به سوی الکترونیک شدن در حال حرکت است باعث پیشرفت دستیاران نیز خواهد شد. با کمک سیستم های الکترونیک این امکان به وجود می آید در موقعیت های مکانی مختلف حتی در خانه پیگیر روند درمان بیماران باشیم و هم برای روسای بخش ها این امکان را ایجاد می کند که افراد تحت سرپرستی خود را به سهولت تحت کنترل داشته باشند.
دکتر محمدقاسم محسنی، رئیس بخش میزراه یک نیز به مساله کشیک کرونا برای دستیاران گروه های مختلفی پرداخت.
دکتر خدیجه بخت آور، متخصص رادیولوژی با بیان این جمله که هیچ کس جز کسی که آموزش می بیند نمی تواند متوجه تفاوت شود، گفت: با توجه به اینکه دریچه های جدیدی برای آموزش بر روی دستیاران گشوده شده، حتما از نظرت آنها برای پیشبرد اهداف آموزشی جویا خواهیم شد. وی همچنین به فرسودگی تجهیزات رادیولوژی و نیاز به بروزرسانی آنها اشاره کرد.  
دکتر احمد سلیم زاده، رئیس بخش داخلی بیمارستان، ضمن قدردانی از انجام واکسیناسیون خانواده کارکنان در بیمارستان، از عدم تعامل دانشگاه در آموزش دستیاران و دانشجویان با بخش ها و گروه های بیمارستانی گلایه کرد و در ادامه بر برگزاری کارگاه دستیاران جدید به صورت حضوری تاکید کرد.
دکتر اتابک نجفی، رئیس بخش های ای سی یو نیز از روند آموزش دستیاران و نیاز به تجهیزات در بخش های ای سی یو، به بیان گزارشی پرداخت.
دکتر محمد شیرانی، رئیس بخش جراحی اعصاب بیمارستان، دوران دستیاری را دوران حرفه ای شدن خواند و گفت: باید برای پذیرش دستیار یکسری استانداردهایی گذاشته شود.
دکتر عفت رازقی، رئیس بخش دیالیز بیان داشت: باید آموزش جایگاه خود را پیدا کند و باید جشنواره آموزشی نیز در بیمارستان برگزار شود و بر درک شرایط دستیاران تاکید کرد. وی در ادامه نیز بر بهینه سازی فضای فیزیکی دیالیز نیز تاکید داشت.
دکتر هادی احمدی آملی، رئیس بخش IPD / VIP بیمارستان، بر آموزش حضوری دستیاران تاکید کرد و بیان داشت: گروه های آموزشی با هماهنگی یکدیگر باید به سمت آموزش حضوری حرکت کنند. وی همچنین گفت: باید زیرساخت های تجهیزاتی بیمارستان تامین شود.
دکتر محمدعلی صحرائیان، رئیس بخش ام اس نیز بیان داشت: پزشکی را  به 2 علت نمی توان به صورت مجازی آموخت زیرا بسیاری از آموزش های آن برگرفته از منش استادی و پزشکی است و این آموخته ها را نمی توان از طریق مجازی کسب کرد. اگر روند آموزشی ما تغییر پیدا نکند مردم برای ویزیت و درمان به جاهای دیگر خواهند رفت.
گالری عکس
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 08:03- 1400/8/4
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر تقاء منصوره - متخصص بیماریهای مغز و اعصاب
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر گرانپایه لعبت - متخصص جراحی عمومی
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات