۱۴۰۰ شنبه ۳ مهر | Saturday 25 September 2021  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1400/06/23 : تاریخ مطلب مراسم یادبود دکتر آناهیتا شهراسبی، دستیار طب اورژانس بیمارستان سینا برگزار شد

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، یکشنبه 21 شهریورماه سال 1400 دوستان، استادان، همکاران و خانواده زنده یاد دکتر آناهیتا شهراسبی، دستیار طب اورژانس بیمارستان سینا گردهم جمع شدند تا با گرامی داشت یاد و خاطره آن عزیز سفر کرده، تسلایی بر دل داغدار خویش باشند.
دکتر مهران ستوده نیا، متخصص طب اورژانس بیمارستان، ضمن تسلیت فقدان دردناک دکتر شهراسبی گفت: از زمانی که خبر درگذشت دکتر شهراسبی رسیده، ایام و ساعات بسیار تلخی را در اورژانس بیمارستان پشت سر می گذاریم. در طی 2 سال گذشته که همیار و همکار ایشان و سایر دستیاران در اورژانس هستم در روزها و شب های مختلف و در فراز و فرودهای گوناگون این توفیق را داشته ایم که به تاثیرات با دوام در درمان و کمک به آلام نیازمندان برسیم. این تجربه و توفیقات آنقدر مکرر و بی شمار بوده که از بیان آنها ناتوان هستم و همین مساله تحمل فقدان این همکار ارجمند را آنقدر برای ما سوزناک، دردناک و حسرت بار می کند.
کلامی و سخنی برای تسکین خودم و همکارانم و همچنین خانواده داغدار ایشان برای عرضه کردن ندارم ولی چه می شود کرد جز اینکه باید تسلیم مقدرات و خواست خداوند بود که «كُلُّ مَنْ عَلَيْهَا فَانٍ وَيَبْقَى وَجْهُ رَبِّكَ ذُو الْجَلَالِ وَالْإِكْرَامِ»، گرچه جای ایشان در کنار ما تا ابد خالی خواهند بود ولی یادشان همواره در دل های ما پایدار و پاینده است.
از خداوند قادر رحمان، رحمت و رضوان برای آن مرحومه و صبر بر این مصیبت برای خانواده ارجمند، دوستان و همکاران ایشان طلب می کنم.
دکتر محمدرضا قینی، معاون آموزشی بیمارستان بیان داشت: مرگ مسیری است که همه باید طی کنند ولی گاهی از اوقات خیلی زود و نابه هنگام این اتفاق می افتد و به همین دلیل خیلی تکان دهنده و تحمل آن سخت تر از مواقع معمول می شود. یک اصطلاحی هست که گفته می شود انسان ها 3 زندگی دارند، یکی همین زندگی که در این دنیا سپری می کنیم و به پایان می رسد و دیگری حیات بعد از مرگ است و سومین حیات، زندگی است که در خاطر افراد دیگر انجام می شود. یعنی از زمانی که فردی می میرد تا زمانی که فرد زنده ای در این کره خاکی باشد که یادی از او کند گویا آن فرد هنوز در حال زندگی به سر می برد.  
با توجه به زحمات فراوانی که خانم دکتر کشیدند و خدماتی که در حادثه منا و اورژانس هوایی انجام دادند و مدتی در دستیاری زنان و 2 سالی که به عنوان دستیار طب اورژانس در بیمارستان سینا بودند و خاطراتی که از خیر و خوبی از خود به جا گذاشتند همان نغمه ای است که به یاد سپرده می شود و من مطمئن هستم، حیات معنوی ایشان بسیار از حیات مادی شان طولانی تر است.
اینکه امروز ما دور هم جمع شدیم مسلما روح او شاد است و ما بیشتر برای خودمان گردهم جمع می شویم چون این ضربه چنان تکان دهنده است که ما در یک شوک به سر می بریم. یکی از موضوعاتی که سبب می شود این دوره سخت را طی کنیم، این است که در کنار هم باشیم و هر چه روابط اجتماعی فردی بیشتر باشد سختی ها راحت تر پشت سر گذاشته می شود. دستیاران عزیز حتما باید این دوره را با همدیگر طی کنند. و ما به عنوان کسانی که مدت کوتاهی پذیرای ایشان بودیم اگر واقعا بتوانیم در سپری کردن این دوره مصیبت به خانواده ارجمند ایشان کمکی کنیم با کمال افتخار در خدمت آنها هستیم. امیدوارم خداوند روح عزیزمان را شادمان کند.
دکتر محمد طالب پور، رئیس بیمارستان سینا، گفت: در غم از دست دادن یکی از اعضای خانواده بیمارستان سینا به سوگ نشسته ایم، فردی که یک عمر در راه تحصیل و پیشرفت و در راه خدمت و فداکاری به مردم در رشته ای گام برداشتند که جز زحمت، فشار و کار و سختی برای آن شخص چیزی دیگری ندارد، ولی نتیجه اش خدمت به مردم است. ایشان شمعی فروزانی بودند که در زمانی که می توانستند بیشترین خدمات را به مردم ارائه دهند به ناگاه خاموش شدند و این یک غمی بزرگ برای همه ما و یک صدمه ای برای بیمارستان و یک مشکل برای جامعه پزشکی است که اینچنین عزیزان خود را از دست می دهد.
حقیقتا عزیزانی که در این رشته گام بر می دارند زندگی خود را در راه انتخاب خود فدا می کنند و لذت آنها بیش از هر چیز سلامتی بیمار است و آرزوها و منش آنان نیز جز خدمت به بیماران نیست. جدا از اینکه احساس فقدان عزیزی از بیمارستان سینا برای همه ما دلتنگ کننده است ولی از اینکه ایشان مسیر پر از صفا و صمیمت و خدمت به مردم را پیمودند زندگی ایشان کوتاه اما پر بار و مفید بوده است و امیدوارم در اعلی علین و در شرایطی که شایسته روح، عملکرد شایسته ایشان است به سر ببرند. از طرف خودم به خانواده محترم ایشان، استادن و دستیاران طب اورژانس و جامعه پزشکی و پرستاران و کارمندان بیمارستان سینا تسلیت عرض می کنم.
مادر دکتر شهراسبی نیز در این مراسم بیان داشت: روسای محترم، اساتید گرانقدر، دستیاران، دوستان آناهیتا و حضار محترمی که امروز در این مجلس حضور دارید، سپاس فراوان از شما که امروز در این مراسم در کنار ما هستید و با همدردیتان دل پر اندوهمان را مرهمی هستید به واقع امروز اساتید و روسایی که سخنرانی فرمودند دل من حقیر را تسلایی دادند، چون احساس کردم آناهیتا تمام قد هنوز هم در کنار شماست. آناهیتا، الهه آب در یک روز زیبای زمستان به زمین آمد در کوتاه زمانی بین انسان ها زیست. زخم ها و دردهایشان را مرهم شد، عشق پراکند، شادی و امید و زیبایی بخشید و آنگاه در یک صبحگاه تابستانی که بیشتر به خزان شبیه بود به جایگاه همیشگی اش رجعت کرد از این پس در سراسر  این کره خاکی هر گاه که قطرات شفاف و پاک بارش می کنند تا شبنمی شوند و در دل گلی جای گیرند و یا تشنه درختی را آبیاری کنند و یا پرنده و خزنده و انسانی را نجات بخشند او را آناهیتا خواهید یافت. او در گوش شنوا و دل های بیدار محبت می کند.
ما خانواده آناهیتا، دستان پر تلاش تک تک شما را که با جان و دل زندگیتان را وقف آلام بیماران می کنید می بوسیم و آرزو می کنیم همیشه سلامت، شاد و سربلند باشید.
در این نشست دکتر وحیدی، جانشین مدیر گروه طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر پانته آ آریا، متخصص اعصاب و روان بیمارستان، دکتر باریک رو و دکتر سالاری، دستیاران طب اورژانس با بیان سخنانی یاد و خاطره دکتر شهراسبی را گرامی داشتند.
گالری عکس
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 16:09- 1400/7/3
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر شریعت محرری رضا- متخصص بیهوشی و مراقبتهای ویژه
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر بدری امیرعلی - متخصص جراحی فک و صورت
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات