۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين | Wednesday 1 April 2020  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا
1390/01/20 : تاریخ مطلب فعالیت های واحد پرستاری و عملکرد آنها در بخش نورولوژی مردان بیمارستان سینا

به گزارش بخش نورولوژی مردان بیمارستان سینا: در این بخش بیماران ، باتشخیص های GB ، MG ، MS ، Stroke ،HTLV1 ، ICH، TIA ، SAH ، CVA ، دوربینی و تاری دید و انواع پلژی همی و پارالژی بستری می گردند.
پس از ادمیت بیماران به طور اکتیو از درمانگاه یا به طور امثدانی ،دستیاران بخش بانظارت مستقیم اساتید خود ،بیماران را manage کردهو بهترین درمان رابرای بیمارن ارائه می نماید.
از این پس سایر کارها با بخش پرستاری است از قبیل:
A-    آزمایشات روتین نورولوژی و گرافی های مربوطه + برای همه ی بیماران با هر تشخیص
B-    یکسری آزمایشات تخصصی که نباید به نوع بیماری باید در خارج بیمارستان انجام می گیرد+ هماهنگی با واحد MRI ، CTS ، اسکن پروفیوژن ، CT آنژیو مغزی
C-    برای بیماران MS ، دوبینی و تارهای دید واز این قبیل بیماران در ابتدا تزریق پالس قبیل پرونزیولون در 5 نبت شروعمیشود که بسته به صلاحدید پزشکان و حال عمومی بیمار، ممکن است هر پالس فاصله بین 3-1 ماه به طور متوسط 4-2 بار تکرار می شود.و سپس در صورت تکرار حملات و بهبود آن صلاحدید پزشکان ، تزریق نوانترون هر3 ماه یک بار آن هم 6-4 بار ممکن است تکرار شود.
و باز  در صورت عدم پاسخگویی مناسب در حال حاضر نوع دیگری از شیمی درمانی به صورت ترکیب سیکلوفسفاید و مسنا (MESNA) و یابدون KETREL انجام می پذیرد.
البته بنا به گفته داروسازان ظاهرا نسل جدیدی از دارو برای درمان قطعی MS در خارج از کشور بر بازار وارد شده که البته هنوز در ایران جهت مصرف، به تصویب قطعی پزشکان نرسیده و در حال حاضر در بیمارستان  سینا استفاده نمی شود.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 00:02- 1399/1/13
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
معرفی اساتید و پزشکان
دکتر عبدالرزاقی حسینعلی - فلوشیپ جراحی دست
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر احمدی سیدعلی- متخصص پاتولوژی
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات