۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۳ فروردين | Wednesday 1 April 2020  English         Arabic
بیمارستان سینا
بیمارســتان تخصصی و فوق تخصصی سینــا

                                                                         تعریف تومور بورد  (ASCO):

رویکردی برای برنامه ریزی درمان بیمارتازه تشخیص داده شده مبتلا به سرطان است که درآن تعدادی از پزشکان صاحب نظر در تخصص های مختلف وضعیت طبی بیمار و انتخاب های مختلف درمانی وی را مرور و بحث میکنند. یک تومور بورد میتواند شامل متخصص انکولوژی, جراح سرطان, متخصص رادیوتراپی, متخصص رادیولوژی و متخصص پاتولوژی شود.
در یک تومور بورد اطلاعات مربوط به بیمار و سرطان وی بیان میشود سپس هر یک از اعضای تومور بورد مطالب مربوط به تخصص خود را درمورد آن بیمار ارایه مینمایند.
درنهایت پزشک معرفی کننده بیمار به تومور بورد, نظریه تومور بورد و اطلاعات مربوط به آنرا به بیمار خود ارایه مینماید تا با هم برنامه مناسب درمانی را انتخاب کنند. تومور بوردها معمولا هر یک تا دو هفته تشکیل میشوند و در هر جلسه چهار تا پنج بیمار بررسی میشوند.
تومور بورد بیمارستان سینا هر هفته روز های پنج شنبه از ساعت 8 تا 9 صبح برقرار میباشد و اعضای توموربورد از کلیه پزشکانی که علاقه مند به فعالیت درزمینه سرطان میباشند برای شرکت در این جلسات دعوت بعمل می آورند.
شما پزشک گرامی درصورت علاقه به معرفی بیمار در این جلسات میتوانید اطلاعات مربوط به بیمار خود را به صورت یک فایل Word با پست الکترونیکی به آدرس Yazdankhah@sina.tums.ac.ir بفرستید و ورود بیمار را در برنامه هفته بعد در همین تارنما پیگیری نمایید.
اعضای تومور بورد همچنین مشتاق مطلع شدن از نظریات شما همکاران محترم در مورد بیماران میباشند.


معرفی اساتید و پزشکان
دکتر مالمیر کاظم - متخصص فیزیوتراپی
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
دکتر گیتی نورد فاطمه - متخصص جراحي كليه و مجاري ادراري
جهت مشاهده CV کلیک نمائید
کاربــران

کد ملی :

رمز عبور :

تبلیغات